Польський Інститут нацпам’яті виключив зі свого складу голову Українського товариства
Голову Українського товариства Польщі Григорія Купріяновича виключили з Комітету захисту пам’яті боротьби та мучеництва при Інституті національної пам’яті у Любліні
Відповідне рішення прийняв голова ІНП Польщі, повідомляє портал Onet.
У четвер перед засіданням комітету директор люблінського відділу ІНП запросив Купріяновича до кабінету і вручив йому документ про звільнення. Причини звільнення йому не пояснили.
"Мені вручили тільки акт без жодних пояснень. Це дуже поважна справа, щоб спиратися на домисли" - сказав Купріянович.
"Найімовірніше це продовження дій, розпочатих люблінським воєводою. Видається на те, що голова ІНП Польщі вирішив, що в комітеті захисту пам’яті боротьби та мучеництва немає місця для представника української меншини. Я сприймаю це як прояв дискримінації" - заявив він.
Купріянович став членом комітету в результаті рішення президента ІНП Ярослава Шарка у 2017 році.
Раніше польський Інститут національної пам'яті відмовився розпочинати розслідування проти голови Українського товариства в Любліні Григорія Купріяновича за заявою Люблінського воєводи.
До прокуратури у справі слів Купріяновича звернувся люблінський воєвода Пшемислав Чарнек, який вважає, що голова Українського товариства під час свого виступу порівняв події у Сагрині 1944 року з подіями на Волині в 1943 році і, як сказав Чарнек, "зрівняв 130 тисяч жертв геноциду з кількома сотнями цивільних українців, котрі загинули в Сагрині 10 березня 1944 року".
На думку Чарнека, пам’ятні заходи у Сагрині, організовані у той самий день, коли відзначали 75-ті роковини подій на Волині, були "однією великою провокацією".
У свою чергу Купріянович сказав: "Рішення прокурора почати розслідування здається абсолютно ірраціональним і навіть гротескним. На жаль, наслідки всіх цих заходів вже видно. Це, з одного боку, збільшення антиукраїнських настроїв в певних колах, з іншого - зростання занепокоєння і побоювань української православної громади в нашому регіоні".
- Актуальне
- Важливе