Інвестору потрібен постійний курс гривні та незмінні правила, - Новак
За прикладом успішних країн, які відбудовували свою економіку після війни, а також використовуючи практику минулих років, Національний банк та уряд мають відмовитися від девальвації гривні й забезпечити прозорі та зрозумілі умови ведення бізнесу
Ці два чинники і стануть вирішальними для порятунку соціально-економічного становища в Україні, заявив кандидат наук Андрій Новак в ефірі Еспресо.TV.
"Поки економічна ситуація є непрогнозованою, а курс гривні - це основний елемент, до того часу ні інвестор, ні український бізнесмен не буде вкладати гроші в нашу економіку. Всі вільні кошти куди йдуть? Через офшори - за кордон. Чому? Тому що тут не прогнозовано, а там прогнозовано. Це ключова проблема", - зазначив він.
За словами Новака, Україна мала найвищі темпи зростання ВВП саме в періоди незмінного курсу національної валюти:
"Тоді, коли був стабільним курс гривні. Одне до одного накладається. Пряма залежність. Поки йде девальвація не буде росту ВВП, буде ось таке як зараз - 2-3%".
- При цьому присутній у студії член Ради НБУ Василь Фурман висловив незгоду з таким підходом, зауваживши, що штучне стримування гривні, яке, наприклад, мало місце за правління Віктора Януковича, "з'їдає" золотовалютні резерви (тоді 40 млрд з них було втрачено, нині ж, завдяки отриманню коштів від Міжнародного валютного фонду вдалося накопичити біля 13 млрд). Натомість, вважає Фурман, обмежена девальвація гривні потрібна, як і кредити від МВФ, що, за його словами, дозволяють проводити структурні зміни української економіки та відходити від притаманної їй досі низькотехнологічної сировинної моделі.
- Актуальне
- Важливе