live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

СБУ допомагатиме "Укренерго" та "Укргідроенерго" у кіберзахисті


фото: delo.ua
Служба безпеки України підписала меморандум з енергетичною компанією "Укренерго" та ПАТ "Укргідроенерго" для ефективної системи кібербезпеки

Про це повідомляє прес-служба СБУ. 

Зазначається, що документ має забезпечити обмін інформацією з СБУ щодо кібернетичних загроз з використанням платформи MISP-UA зі стратегічно важливими підприємствами енергетичної галузі України.

"Обмін матеріалами, зокрема технологічною інформацією про реалізовані та потенційні кіберзагрози відбуватиметься в режимі реального часу. Така міжвідомча взаємодія сприятиме ефективному реагуванню з боку української спецслужби на кібернетичні атаки, насамперед високого ступеня складності", - заявили у відомстві.

Протягом останніх 5 років спостерігається еволюція різновидів кібератак на Україну, які все частіше набувають ознаки кібершпигунства та кібертероризму. Зафіксовано зростання активності спецслужб РФ щодо проведення цілеспрямованих кібератак, орієнтованих на отримання несанкціонованого доступу до інформаційних систем органів української держвлади. Здійснення акцій кібернетичного тероризму спрямовані, також, на порушення штатного функціонування комп’ютерних мереж та систем керування технологічними процесами об’єктів критичної інфраструктури. 

У відомстві наголосили, що Ситуаційний центр забезпечення кібербезпеки готовий і надалі надавати захист не тільки об’єктам критичної інфраструктури, державним установам та підприємствам.

"Будь-який представник великого, середнього та навіть малого бізнесу може звернутися до центру за консультаціями та допомогою", - наголосив Голова СБУ Василь Грицак.

Крім того, працівники Ситуаційного центру на базі платформи з відкритим програмним кодом MISP, створили систему збору і обробки інформації щодо інцидентів кібербезпеки та обміну технічними даними об’єктів критичної інфраструктури з СБУ в режимі реального часу.

Зазначається, що ця платформа широко використовується в усьому світі, а також відповідає міжнародним стандартам ЄС та НАТО і застосовується основними міжнародними суб’єктами у сфері кібербезпеки FIRST, CIRCL, CiviCERT, NATO NCI Agency.

новини партнерів

‡агрузка...

20 жовтня, 2019 неділя

20 жовтня, 2019 неділя

19 жовтня, 2019 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати