Виконання Паризької угоди по клімату може опинитися під загрозою, - вчені
Виконанню Паризької угоди по клімату може загрожувати танення вічної мерзлоти, яке відбувається швидше прогнозів і прискорює накопичення парникового газу в атмосфері
Про це йдеться в дослідженні вчених з Міжнародного інституту аналізу прикладних систем, опублікованому в журналі Nature Geoscience.
Паризька угода, прийнята в 2015 році, передбачає обмеження викидів парникових газів. Вчені припускають, що зниження антропогенного впливу на атмосферу зупинить зростання температури на Землі в межах 2 ° С.
Зараз танення вічної мерзлоти, що утворилася в Сибірі, на Алясці і в Канаді, відбувається вкрай швидко - вчені прогнозують, що до кінця століття в цих регіонах зникне приблизно третину льоду.
Ці процеси звільнять з-під льоду велику кількість тваринних і рослинних організмів, які почнуть гнити, виділяючи метан і вуглекислий газ в атмосферу.
Дослідники вважають, що ці процеси не враховувались під час підписання Паризької угоди. Модель, створена кліматологами, показала, що танення вічної мерзлоти збільшить викиди вуглекислого газу на 10% - і це найпозитивніший сценарій. У менш сприятливих ситуаціях - на 12-25%.
"Танення вічної мерзлоти помітно зменшить той "бюджет" викидів, який людство може дозволити собі витратити перед тим, як клімат пройде "точку неповернення". Особлива небезпека полягає в тому, що цей процес триває століттями і його не можна миттєво зупинити, зменшивши викиди", - каже Томас Гассер з міжнародного інституту аналізу прикладних систем.
- Вчені з Університету Монаша підрахували, що до 2080 року рівень смертності від спеки в тропічних і субтропічних регіонах виросте в п'ять разів.
- Дослідження, проведене на підставі 25 років супутникової зйомки, встановило, що рівень світового океану піднімається не на стабільні 3 мм на рік, як це передбачалося раніше.
- Танення найбільших льодовиків через кліматичні зміни може катастрофічно подіяти на берегову лінію і прибережні міста. Фахівці Прінстонського і Колумбійського університетів (США) запропонували геоінженерні рішення цієї проблеми - просто побудувати стіну довкола танучих глиб. Але чи схвалять такий проект, лишається незрозумілим
- Актуальне
- Важливе