live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Виконання Паризької угоди по клімату може опинитися під загрозою, - вчені

Виконанню Паризької угоди по клімату може загрожувати танення вічної мерзлоти, яке відбувається швидше прогнозів і прискорює накопичення парникового газу в атмосфері

Про це йдеться в дослідженні вчених з Міжнародного інституту аналізу прикладних систем, опублікованому в журналі Nature Geoscience.

Паризька угода, прийнята в 2015 році, передбачає обмеження викидів парникових газів. Вчені припускають, що зниження антропогенного впливу на атмосферу зупинить зростання температури на Землі в межах 2 ° С.

Зараз танення вічної мерзлоти, що утворилася в Сибірі, ​​на Алясці і в Канаді, відбувається вкрай швидко - вчені прогнозують, що до кінця століття в цих регіонах зникне приблизно третину льоду.

Ці процеси звільнять з-під льоду велику кількість тваринних і рослинних організмів, які почнуть гнити, виділяючи метан і вуглекислий газ в атмосферу.

Дослідники вважають, що ці процеси не враховувались під час підписання Паризької угоди. Модель, створена кліматологами, показала, що танення вічної мерзлоти збільшить викиди вуглекислого газу на 10% - і це найпозитивніший сценарій. У менш сприятливих ситуаціях - на 12-25%.

"Танення вічної мерзлоти помітно зменшить той "бюджет" викидів, який людство може дозволити собі витратити перед тим, як клімат пройде "точку неповернення". Особлива небезпека полягає в тому, що цей процес триває століттями і його не можна миттєво зупинити, зменшивши викиди", - каже Томас Гассер з міжнародного інституту аналізу прикладних систем.

новини партнерів

16 грудня, 2018 неділя

15 грудня, 2018 субота

16 грудня, 2018 неділя

15 грудня, 2018 субота

14 грудня, 2018 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати