//
live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Виконання Паризької угоди по клімату може опинитися під загрозою, - вчені

Виконанню Паризької угоди по клімату може загрожувати танення вічної мерзлоти, яке відбувається швидше прогнозів і прискорює накопичення парникового газу в атмосфері

Про це йдеться в дослідженні вчених з Міжнародного інституту аналізу прикладних систем, опублікованому в журналі Nature Geoscience.

Паризька угода, прийнята в 2015 році, передбачає обмеження викидів парникових газів. Вчені припускають, що зниження антропогенного впливу на атмосферу зупинить зростання температури на Землі в межах 2 ° С.

Зараз танення вічної мерзлоти, що утворилася в Сибірі, ​​на Алясці і в Канаді, відбувається вкрай швидко - вчені прогнозують, що до кінця століття в цих регіонах зникне приблизно третину льоду.

Ці процеси звільнять з-під льоду велику кількість тваринних і рослинних організмів, які почнуть гнити, виділяючи метан і вуглекислий газ в атмосферу.

Дослідники вважають, що ці процеси не враховувались під час підписання Паризької угоди. Модель, створена кліматологами, показала, що танення вічної мерзлоти збільшить викиди вуглекислого газу на 10% - і це найпозитивніший сценарій. У менш сприятливих ситуаціях - на 12-25%.

"Танення вічної мерзлоти помітно зменшить той "бюджет" викидів, який людство може дозволити собі витратити перед тим, як клімат пройде "точку неповернення". Особлива небезпека полягає в тому, що цей процес триває століттями і його не можна миттєво зупинити, зменшивши викиди", - каже Томас Гассер з міжнародного інституту аналізу прикладних систем.

новини партнерів

‡агрузка...

23 квітня, 2019 вівторок

22 квітня, 2019 понеділок

22 квітня, 2019 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати