live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

До 2024 року роботи займуть понад половину робочих місць. Але це добре

У найближчі чотири роки частка роботи, що виконується роботами, виросте з 29% до 42%, а у 2024 році цей показник виросте до 62%

Про це йдеться в дослідженні Світового економічного форуму. 

В ході дослідження вчені опитали керівників найбільших корпорацій і оцінили, скільки робочих місць буде автоматизовано в найближчі шість років.

При цьому дослідники відзначають, що технології створять 133 млн нових робочих місць на противагу 75 млн, які займуть роботи. Велика частина з них - інженери і розробники.

Найчастіше роботи будуть використовуватися в сфері продажів і в службах підтримки, але в майбутньому займуть і місця, які раніше вважалися "чисто людськими": наприклад, машини зможуть виконувати роботу, пов'язану з прийняттям рішень в сфері управління і координації проектів.

Очікуване зростання робочих місць суттєво змінить їх якість, формат та постійність нових ролей. Фактично, підприємства планують розширювати використання підрядників, виконуючи спеціалізовану роботу, залучаючи працівників до більш гнучких заходів, використовуючи віддалене штатне навчання, та модифікуючи місцезнаходження своїх організацій.

Працівники вимагатимуть нових навичок, оскільки розподіл праці між людьми та машинами продовжує розвиватися. Опитані компанії повідомляють, що сьогодні 71% загальних поточних робочих годин виконуються людьми, а 29% машинами. До 2022 року очікується, що цей середній показник переміститься до 58% робочих годин для людей, і 42% - машин.

  • Працівники hi-tech індустрії в великих американських містах заробляють в середньому $ 135 тисяч, але все ж опитування 6 тисяч людей, яке провели розробники додатку для анонімного спілкування з колегами Blind, свідчить: 60% вважають, що їм недостатньо платять.
  • При песимістичному сценарії до 2030 року без роботи залишиться 800 млн осіб по всьому світу. Аналітики PwC вважають, що рано чи пізно з роботами доведеться конкурувати всім, але їх нашестя буде відбуватися хвилями.

новини партнерів

13 серпня, 2020 четвер

13 серпня, 2020 четвер

12 серпня, 2020 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати