Юрист розповів, як покарати держслужбовця за лайку
За словами адвоката Володимира Прокопенко, у законодавстві України є правила, що підсилюють відповідальність чиновників за лихослів’я
Про це він розповів у коментарі львівській газеті "Експрес".
"Так, у 2012 році наказом Національного агентства з питань державної служби внесено зміни до Загальних правил поведінки держслужбовця. Вони грунтуються на законі "Про правила етичної поведінки", в яких визначено вимогу уникати нецензурних висловлювань у спілкуванні. За порушення передбачено дисциплінарну або адміністративну відповідальність. Штраф можуть накласти на державних службовців навіть тоді, коли вони просто підвищують тон".
При цьому карають лише одиниці посадовців. У 2013 році донецький чиновник на прес-конференції обізвав журналістку "чмом". Суд постановив, що це слово не є образливим.
"У кожному разі потерпілому потрібно боротися - насамперед звертатися до поліції. Правоохоронці складуть за фактом правопорушення протокол. Ідеально, якщо приїзду поліції дочекалися і свідки. Їхні слова будуть дуже важливими у подальшому передсудовому розслідуванні та безпосередньо на засіданні суду", - додав правник.
- Актуальне
- Важливе