live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Франція почала розбирати штучний риф з десятків тисяч гумових шин в Середземному морі

Франція почала розбирати штучний риф на дні Середземного моря недалеко від Канн: він складається з 22 тисяч автомобільних шин

Як пише AFP, риф створили більше 40 років тому в якості заповідника, проте риби не стали там жити а шини почали розкладатися. 

Риф розташувався на відстані 500 метрів від узбережжя з метою відновлення фауни в цьому районі. "Виявилося, що риф з покришок - невдале місце для життя біомаси. Риби так і не звикли до нього", - розповів керівник місцевої асоціації рибалок Дені Дженовезе.

У 2005 році з дна моря було піднято перші 2,5 тисячі шин після того, як вчені з університету Ніцци провели дослідження, що з них в воду потрапляють небезпечні для людини важкі метали. У підсумку штучний риф продовжив розкладатися, тому влада Франції прийняла рішення знищити його.

Вартість утилізації - близько 1,2 млн євро, з яких 200 тисяч виділить виробник шин "Мішлен". Шини перероблять у будівельні матеріали. При цьому планується, що дно самостійно відновиться після того, як екологи виловлять все покришки.

Читайте також: Смерть у повітрі. Як "нудна" екологія непомітно вб'є 260 тисяч людей

  • Дослідивши зразки льоду з Північного Льодовитого океану вчені виявили в деяких брилах понад 12 тисяч мікрочастинок пластику на літр криги. Загалом у ній знайшли 17 видів штучних матеріалів.
  • Британський дайвер Річ Хорнер зняв на камеру занурення в Індійський океан біля острова Нуса Пеніда, неподалік від узбережжя індонезійського туристичного курорту Балі, проте замість очікуваних скупчень скатів і інших риб виявив величезне скупчення пластикових відходів.
  • Іспанські екологи виявили в шлунку мертвого 10-метрового кашалота, якого викинуло на берег країни, понад 29 кілограмів пластику. Він помер, бо не зміг перетравити сміття. А японські вчені знайшли і покращили бактерію, що знищує пластик за кілька днів.
  • Дослідження, проведене на підставі 25 років супутникової зйомки, встановило, що рівень світового океану піднімається не на стабільні 3 мм на рік, як це передбачалося раніше.
  • Танення найбільших льодовиків через кліматичні зміни може катастрофічно подіяти на берегову лінію і прибережні міста. Фахівці Прінстонського і Колумбійського університетів (США) запропонували геоінженерні рішення цієї проблеми - просто побудувати стіну довкола танучих глиб. Але чи схвалять такий проект, лишається незрозумілим

новини партнерів

20 листопада, 2019 середа

19 листопада, 2019 вівторок

20 листопада, 2019 середа

19 листопада, 2019 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати