live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Франція почала розбирати штучний риф з десятків тисяч гумових шин в Середземному морі

Франція почала розбирати штучний риф на дні Середземного моря недалеко від Канн: він складається з 22 тисяч автомобільних шин

Як пише AFP, риф створили більше 40 років тому в якості заповідника, проте риби не стали там жити а шини почали розкладатися. 

Риф розташувався на відстані 500 метрів від узбережжя з метою відновлення фауни в цьому районі. "Виявилося, що риф з покришок - невдале місце для життя біомаси. Риби так і не звикли до нього", - розповів керівник місцевої асоціації рибалок Дені Дженовезе.

У 2005 році з дна моря було піднято перші 2,5 тисячі шин після того, як вчені з університету Ніцци провели дослідження, що з них в воду потрапляють небезпечні для людини важкі метали. У підсумку штучний риф продовжив розкладатися, тому влада Франції прийняла рішення знищити його.

Вартість утилізації - близько 1,2 млн євро, з яких 200 тисяч виділить виробник шин "Мішлен". Шини перероблять у будівельні матеріали. При цьому планується, що дно самостійно відновиться після того, як екологи виловлять все покришки.

Читайте також: Смерть у повітрі. Як "нудна" екологія непомітно вб'є 260 тисяч людей

  • Дослідивши зразки льоду з Північного Льодовитого океану вчені виявили в деяких брилах понад 12 тисяч мікрочастинок пластику на літр криги. Загалом у ній знайшли 17 видів штучних матеріалів.
  • Британський дайвер Річ Хорнер зняв на камеру занурення в Індійський океан біля острова Нуса Пеніда, неподалік від узбережжя індонезійського туристичного курорту Балі, проте замість очікуваних скупчень скатів і інших риб виявив величезне скупчення пластикових відходів.
  • Іспанські екологи виявили в шлунку мертвого 10-метрового кашалота, якого викинуло на берег країни, понад 29 кілограмів пластику. Він помер, бо не зміг перетравити сміття. А японські вчені знайшли і покращили бактерію, що знищує пластик за кілька днів.
  • Дослідження, проведене на підставі 25 років супутникової зйомки, встановило, що рівень світового океану піднімається не на стабільні 3 мм на рік, як це передбачалося раніше.
  • Танення найбільших льодовиків через кліматичні зміни може катастрофічно подіяти на берегову лінію і прибережні міста. Фахівці Прінстонського і Колумбійського університетів (США) запропонували геоінженерні рішення цієї проблеми - просто побудувати стіну довкола танучих глиб. Але чи схвалять такий проект, лишається незрозумілим

новини партнерів

6 липня, 2020 понеділок

6 липня, 2020 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати