live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Правозахисники надали Міжнародному кримінальному суду дані про зґвалтування на Донбасі


фото: REUTERS
Східноукраїнський центр громадських ініціатив і Міжнародна федерація прав людини (FІDH) звернулися до Міжнародного кримінального суду в Гаазі із поданням про сексуальне насильство під час збройного конфлікту на сході України

Про це повідомив голова Східноукраїнського центру громадських ініціатив Володимир Щербаченко, передає "Радіо Свобода".

Подання містить понад 100 аркушів свідчень про насильство на Донбасі, зафіксованих правозахисними групами у період з 2014 по 2018 роки. Серед іншого, у поданні чітко встановлено 121 місце незаконного утримання людей на окупованих Росією територіях Донецької та Луганської областей. Водночас правозахисники заявляють про 17 таких місць на підконтрольних Україні територіях.

У свідченнях зафіксовано щонайменше 40 злочинів, пов’язаних із сексуальним насильством.

За словами Щербаченка, надалі Офіс прокурора розгляне подання і вирішить, чи підпадають наведені докази під злочини, зазначені у Римському статуті. Міжнародний кримінальний суд розглядає такі справи у випадку, коли у поданні доведено, що держава не має можливості чи бажання розслідувати такі злочини самостійно. Суд розглядає широкомасштабні (понад 1000 жертв) і систематичні злочини.

  • Нагадаємо, раніше перший віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко повідомила, що 12 повернутих з тюрем окупантів українців зізналися, що їх гвалтували.

новини партнерів

24 січня, 2020 п'ятниця

24 січня, 2020 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати