Вживання клітковини зменшує ризик ожиріння. Супрун розповіла, де її шукати
Рівень смертності людей, які вживають клітковину, майже на чверть нижчий, на відміну від тих, хто її не вживає. В.о. міністра МОЗ Уляна Супрун пояснила, чому клітковина така корисна
Про це вона написала на Facebook-сторінці.
Науковці проаналізували харчові звички близько 400 тисяч людей протягом 9 років.Так вони дійшли висновку, що вживання клітковини впливає на тривалість життя. До того ж,
що регулярніше людина споживає клітковину, то менші ризики появи серцево-судинних хвороб, діабету 2-го типу, ожиріння та деяких видів раку.
Знайти клітковину можна у фруктах, овочах, цільнозернових продуктах, горіхах, насінні, сої та бобах. Вони збагачують організм поживними речовинами та дають тривале відчуття насичення.
Читайте також: Їсти і худнути: 4 продукти, насичені клітковиною
Середня добова норма клітковини,за висновком Управління продовольства і медикаментів США- 25 грамів на деньна близько 2 тис. калорій на день.
Науковці також визначили орієнтир за кількістю клітковини в раціоні, який базується на наявності певного хронічного захворювання:
- для діабету – 30-50 г на добу — сприятиме зниженню рівня цукру в крові;
- ожиріння – 20-27 г на добу — через тривале насичення сприятиме зменшенню спожитих калорій;
- хвороб серця – 13-33 г на добу — може покращити рівень жиру в крові та зменшити запалення.
"Збільшення кількості споживання клітковини підвищує якість раціону та додає різноманіття до поживних речовин, які можна отримати з їжі. Адже корисними для здоров‘я є вітаміни, мінерали та сполуки, які містять продукти, що природно багаті на клітковину", - пише Супрун.
Лікарка визначила декілька порад, які допоможуть покращити харчування.
- Збільшуйте кількість клітковини в раціоні поступово.Лікарі не рекомендують споживати одразу занадто багато клітковини. Через це можуть виникнути здуття та навіть біль в животі.
- Пийте достатньо рідини. Це сприятиме процесу травлення та засвоєнню поживних речовин, і запобігатиме пов‘язаним із клітковиною закрепам.
- Намагайтесь їсти на перекус горіхи, якщо у вас немає на них алергії. Вони багаті на клітковину, водночас містять здорові ненасичені жири. Горіхи дають тривале відчуття насичення та запобігають переїданню.
Також Супрун радить додавати висівки та насіння до домашньої випічки.
- В.о. голови МОЗ Уляна Супрун розповіла, чим корисні фрукти та овочі і в яких ситуаціях їх варто їсти.
- Актуальне
- Важливе