У Швейцарії арештували майно Курченка на $2 млн
Компетентні органи Швейцарської Конфедерації за клопотанням Генпрокуратури України арештували майно "банкіра" Сергія Курченка на загальну суму 2 млн доларів США
Про це у вівторок, 16 жовтня, повідомила речниця генпрокурора Лариса Сарган у своєму Facebook.
За її словами, департамент міжнародно-правового співробітництва Генеральної прокуратури України здійснює досудове розслідування у кримінальному провадженні стосовно створення злочинної організації Віктора Януковича та її структурного підрозділу під керівництвом Курченка, а також вчинення у її складі тяжких, особливо тяжких та інших злочинів у паливно-енергетичному та банківському секторах економіки, сфері оподаткування та інших.
"Про підозру в участі у вказаній злочинній організації та у вчиненні низки особливо тяжких злочинів у її складі зокрема повідомлено службовим особам ПАТ "Брокбізнесбанк", який за даними слідства був підконтрольний учасникам злочинної організації", - повідомила Сарган.
Крім того, за даними прес-служби Генеральної прокуратури, під час розслідування встановлено, що за участь у злочинній організації та вчинюваних нею злочинів один із колишніх службових осіб ПАТ "Брокбізнесбанк" отримував значні суми коштів.
Також, за повідомленням компетентних органів Швейцарської Конфедерації, встановлено один з рахунків, на який за даними слідства перераховувались злочинним шляхом здобуті кошти, а також рахунок одного з підконтрольних злочинній організації підприємств на території цієї держави.
"Наразі вжитими заходами кримінально-правового характеру за запитом Генеральної прокуратури України про міжнародну правову допомогу на вказаних вище рахунках арештовано кошти в загальній сумі 2 млн доларів США", - зазначила речниця генпрокурора.
Як відомо, екс-банкір Курченка Борис Тимонькін у травні 2015 року попросив притулок у Європі. У травні 2017 Німеччина відмовила Україні в екстрадиції колишнього голови Укрсоцбанку Бориса Тимонькіна.
- Нагадаємо також, Тимонькіна затримали у Німеччині 15 червня 2015 року. Його підозрювали у відмиванні грошей для бізнесмена Сергія Курченка.
- Згодом, німецький суд відпустив банкіра під заставу після чого Тимонькін звернувся до влади Німеччини з проханням про надання йому статусу біженця.
- У липні 2015 року ГПУ направила запит до Німеччини про видачу колишнього члена наглядової ради ПАТ "Брокбізнесбанк" Бориса Тимонькіна.
- Наприкінці 2017 року Печерський райсуд Києва заарештував активи компанії "Український медіахолдинг", кінцевим бенефіціаром якої є олігарх-утікач Сергій Курченко.
- Також наприкінці 2017 року повідомлялось, що компанії, підконтрольні "бухгалтеру сім'ї Януковича", втікачу Сергію Курченку, є найбільшими нелегальними експортерами вугілля з окупованих територій Донбасу до країн Європи.
- 28 лютого Київський райсуд Одеси виніс вироки чотирьом фігурантам “схем Курченка”, а щодо терміналу "Лагуна-Рені" вартістю понад 100 мільйонів гривень застосовано спецконфіскацію.
- У березні Печерський райсуд Києва надав дозвіл на здійснення спеціального досудового розслідування щодо олігарха часів Віктора Януковича Сергія Курченка.
- У травні в Україні оновили санкційний список РНБО. Туди вперше потрапив Курченко.
- Нагадаємо також, за даними ЗМІ, бойовики віддали Курченку комбінат в окупованому Докучаєвську.
- Актуальне
- Важливе