Слід розмежовувати справжніх та удаваних громадських активістів, - Цибулько
Останнім часом в Україні діє чимало фейкових "громадських активістів". У тому числі тих, які вчиняють злочини проти людей, які дійсно активно займаються громадською діяльністю
Про це 10 листопада 2018 року заявив політолог Володимир Цибулько в ефірі телеканалу Еспресо.TV, коментуючи найважливіші події тижня, що минає, й створення Верховною Радою Тимчасової слідчої комісії (ТСК) у справі вбивства радниці херсонського міського голови Катерини Гандзюк та інших подібних випадків.
"Тут треба дуже чітко сформувати певну конотацію - хто є активістом, з точки зору цієї комісії. Тому що на активіста Гандзюк напали ветерани "Правого сектору". Хіба вони не активісти? Вони ж теж активісти. У Бердянську замах на ветерана АТО вчинили інші ветерани. Хіба вони не активісти? Тому треба розмежувати поняття", - зазначив експерт.
Читайте також: 10 фактів із життя Катерини Гандзюк
Окрім того, за словами Цибулька, "активістами" вважаються "ті, хто бореться з незаконними забудовами".
"Разом з тим, поліцією заарештовано на хабарях кілька десятків людей, які шантажували забудовників", - додав він.
Що ж стосується безпосередньо діяльності комісії, то вона, як наголосив політолог, "може отримати додаткові свідчення (у справі Гандзюк - ред.), які не враховує слідство".
"Вони (депутати, які є членами новоствореної ТСК - ред.) можуть відкрити якісь додаткові обставини та залучити свідків", - додав Цибулько.
Довідка
Катерина Гандзюк - політична та громадська діячка, волонтерка. Була депутаткою Херсонської обласної ради V скликання та Херсонської міської ради VI скликання, виконувала обов’язки керуючого справами виконавчого комітету Херсонської міської ради, радниця херсонського міського голови, національна волонтерка ООН.
Мала дві вищих освіти, навчалася в аспірантурі.
Активна учасниця Євромайдану в Херсоні.
Протидіяла спробам розпочати у Херсоні "руську весну" й забезпечити вторгнення російських "визволителів".
Після анексії Криму та початку війни на Донбасі допомагала вимушеним переселенцям.
- Нагадаємо, 31 липня на Катерину Гандзюк біля під’їзду напав чоловік, який облив її сірчаною кислотою. Жінку з опіками госпіталізували. 2 серпня її відправили на лікування у Київ. Лікарі розповіли, що опіки Гандзюк становлять 40% площі тіла.
- 4 листопада 2018 року близько 12:30 на офіційній сторінці групи підтримки Катерини Гандзюк з'явилася інформація про її смерть.
- Після цього Національна поліція перекваліфікувала кримінальне провадження, за яким розслідується напад на Катерину Гандзюк, на статтю "Закінчене вбивство".
- 6 листопада Верховна Рада викликала голів МВС, СБУ та ГПУ відзвітувати про розслідування нападів на громадських активістів. Під час доповіді про розслідування вбивства активістки Катерини Гандзюк генпрокурор Юрій Луценко пообіцяв піти у відставку. Він подав відповідну заяву президенту, але Петро Порошенко її не прийняв.
- Рада створила Тимчасову слідчу комісію з розслідування нападів на активістів, зокрема вбивства Катерини Гандзюк.
- Луценко заявив про трьох основних підозрюваних у замовленні, тоді як загалом у цій справі проходить 5 осіб.
- За даними слідства, злочин нібито вчинили 5 колишніх учасників АТО. Це бійці Української добровольчої армії (УДА) Дмитра Яроша. Усіх їх затримано. Це Віктор Горбунов, Сергій Торбін, Володимир Васянович, В'ячеслав Вишневський й Микита Грабчук.
- 7 листопада - у день поховання Катерини - у Херсоні загорівся приватний будинок Ігоря Павловського, помічника народного депутата від БПП Миколи Паламарчука. Згідно однієї з версій, ця людина передавала кошти безпосереднім виконавцям злочину.
- Разом з тим певне протистояння у Гандзюк начебто було і з "Самопоміччю". Нещодавно депутат від Радикальної партії Ігор Мосійчук, який ввійшов до складу ТСК по розслідуванню замаху на Катерину Гандзюк, повідомив, що мер Львова Андрій Садовий доручав херсонському осередку "Самопомочі" збирати компромат на Гандзюк, коли вона ще була живою, а в мережі з'явився аудіозапис з голосом Садового.
- Загалом у цій справі є кілька версій - від політичної чи кримінальної розправи до особистої помсти.
- Своєю чергою сама Гандзюк вважала, що замовниками нападу на неї можуть бути чинні або колишні правоохоронці.
- У неї були конфлікти як з місцевими посадовцями, котрих вона звинувачувала у хабарництві, й проросійськими силами, так і з очільником Управління захисту економіки в Херсонській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України Артемом Антощуком, через що Антощук втратив посаду.
- Актуальне
- Важливе