//
live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Вчені назвали ключовий "інгрідієнт" позаземного життя. Що це

Науковці виявили особливий тип випромінювання, який може бути критично важливим інгредієнтом для утворення життя у Всесвіті

Про це пише Science Alert.

Якщо життя у Всесвіті повинно зароджуватися приблизно так само, як це відбулося на Землі, то необхідно кілька умов: атмосфера, озоновий шар, рідка вода і придатні для життя температури поверхні планет.

Але це не все: виявляється, особливо важливу роль грає сам тип зореутворення світил, довкола яких згодом обертатимуться планети.

"Якби зореутворення відбувалося швидко, всі зірки були б пов'язані одне з одним в масивних кластерах, де інтенсивне випромінювання і вибухи наднових швидше за все стерилізували б всі планетні системи, запобігаючи появі життя", - пояснив астрофізик Роланд Крокер з Австралійського національного університету.

"Умови в цих масивних зіркових кластерах, можливо, навіть запобігали б формуванню планет у першу чергу", - додає науковець.

Гравітація має життєво важливе значення для зореутворення. Більшість зірок народжуються в зіркових розплідниках - щільних молекулярних хмарах в космосі, багатих пилом і газом. Міжзоряні вітри, а іноді і гравітаційні ударні хвилі стискають їх в більш щільні брили, які потім руйнуються під їх власним гравітаційним тяжінням.

Ці грудки продовжують поглинати навколишній матеріал, швидко зростаючий в масі до тих пір, поки ядерний синтез не змусить їх сяяти.

Згідно зі статтею Крокера і його команди, сам акт випускання зоряного світла призводить до виходу газу з щільних ізольованих зіркових протокластерів. 

Ультрафіолетове і оптичне випромінювання від нових масивних зірок розсіюється серед газу. Поглинання фотонів газом створює прямий радіаційний тиск, тоді як фотони, що поглинаються газом і перевипромінюються у вигляді інфрачервоного світла, створюють непрямий радіаційний тиск.

В комбінації два типи радіаційного тиску можуть становити джерело зворотного зв'язку - процес, при якому зореутворення сповільнюється. Це також може відбуватися через потужні вітри, що виникають навколо активної надмасивної чорної діри в ядрі галактики.

"Явище, яке ми вивчали, відбувається в галактиках і зоряних скупченнях, де дуже багато пилового газу, що утворює купу зірок відносно швидко", - сказав Крокер.

"В галактиках, що утворюють зірки повільніше, таких як Чумацький Шлях, роботу сповільнюють інші процеси . Чумацький Шлях в середньому утворює дві нові зірки щороку".

Читайте також: Пам'яті "Кеплера": як один телескоп змінив уявлення про Всесвіт та хто тепер шукатиме іншопланетян

новини партнерів

‡агрузка...

19 червня, 2019 середа

19 червня, 2019 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати