live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Вчені назвали ключовий "інгрідієнт" позаземного життя. Що це

Науковці виявили особливий тип випромінювання, який може бути критично важливим інгредієнтом для утворення життя у Всесвіті

Про це пише Science Alert.

Якщо життя у Всесвіті повинно зароджуватися приблизно так само, як це відбулося на Землі, то необхідно кілька умов: атмосфера, озоновий шар, рідка вода і придатні для життя температури поверхні планет.

Але це не все: виявляється, особливо важливу роль грає сам тип зореутворення світил, довкола яких згодом обертатимуться планети.

"Якби зореутворення відбувалося швидко, всі зірки були б пов'язані одне з одним в масивних кластерах, де інтенсивне випромінювання і вибухи наднових швидше за все стерилізували б всі планетні системи, запобігаючи появі життя", - пояснив астрофізик Роланд Крокер з Австралійського національного університету.

"Умови в цих масивних зіркових кластерах, можливо, навіть запобігали б формуванню планет у першу чергу", - додає науковець.

Гравітація має життєво важливе значення для зореутворення. Більшість зірок народжуються в зіркових розплідниках - щільних молекулярних хмарах в космосі, багатих пилом і газом. Міжзоряні вітри, а іноді і гравітаційні ударні хвилі стискають їх в більш щільні брили, які потім руйнуються під їх власним гравітаційним тяжінням.

Ці грудки продовжують поглинати навколишній матеріал, швидко зростаючий в масі до тих пір, поки ядерний синтез не змусить їх сяяти.

Згідно зі статтею Крокера і його команди, сам акт випускання зоряного світла призводить до виходу газу з щільних ізольованих зіркових протокластерів. 

Ультрафіолетове і оптичне випромінювання від нових масивних зірок розсіюється серед газу. Поглинання фотонів газом створює прямий радіаційний тиск, тоді як фотони, що поглинаються газом і перевипромінюються у вигляді інфрачервоного світла, створюють непрямий радіаційний тиск.

В комбінації два типи радіаційного тиску можуть становити джерело зворотного зв'язку - процес, при якому зореутворення сповільнюється. Це також може відбуватися через потужні вітри, що виникають навколо активної надмасивної чорної діри в ядрі галактики.

"Явище, яке ми вивчали, відбувається в галактиках і зоряних скупченнях, де дуже багато пилового газу, що утворює купу зірок відносно швидко", - сказав Крокер.

"В галактиках, що утворюють зірки повільніше, таких як Чумацький Шлях, роботу сповільнюють інші процеси . Чумацький Шлях в середньому утворює дві нові зірки щороку".

Читайте також: Пам'яті "Кеплера": як один телескоп змінив уявлення про Всесвіт та хто тепер шукатиме іншопланетян

новини партнерів

‡агрузка...

15 жовтня, 2019 вівторок

15 жовтня, 2019 вівторок

14 жовтня, 2019 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати