Німеччина пропонує ОБСЄ поширити роботу місії на Азовське море
У четвер, 6 грудня, на полях зустрічі в Мілані голов МЗС країн ОБСЄ міністр закордонних справ Німеччини Гайко Маас запропонував поширити дію моніторингової місії на Азовське море
Про це повідомляє Deutsche Welle.
Пропозиція голови МЗС Німеччини обумовлена загостренням в Азовському морі внаслідок російської збройної агресії проти України та захоплення у полон українських військових моряків.
За словами Мааса, пропозицію обговорять під час зустрічі між представниками України та Росії за посередництва Німеччини і Франції, що має відбутися у вівторок, 11 грудня, у Берліні.
Перед тим, як зробити таку заяву, Маас зустрівся з головами МЗС України та РФ Павлом Клімкіним та Сергієм Лавровим, щоб обговорити пропозицію переговорів.
"З українського боку вона була розцінена як раціональна. З російського ж боку, навпаки, дуже й дуже скептично", - розповів Маас.
У МЗС України повідомили, що під час зустрічі Мааса з Клімкіним сторони також домовилися продовжити діалог у рамках робочого візиту Клімкіна до Німеччини наступного тижня.
"Україна розраховує на подальше лідерство Німеччини в формуванні сильної і всеосяжної відповіді ЄС на войовничу риторику Кремля і агресивні дії, які загрожують безпеці євроатлантичного простору", - повідомили в МЗС України.
Раніше про проведення зустрічі в "нормандському" форматі домовились канцлер Німеччини Ангела Меркель і президент Росії Володимир Путін на саміті G20 у Буенос-Айресі. Пізніше речник Путіна Дмитро Пєсков заявив, що конфлікт біля Керченської протоки не може обговорюватися в "нормандському" форматі.
Наразі мандат моніторингової місії ОБСЄ поширюється на материкову територію України й має на меті, зокрема, спостереження за дотриманням мінських домовленостей. Після агресії Росії в районі Керченської протоки Україна закликала ОБСЄ до посиленого моніторингу акваторії Азовського моря та прилеглих територій.
- Нагадаємо, 25 листопада в районі Керченської протоки Росія захопила українські військові кораблі, які здійснювали плановий перехід з порту Одеси до порту Маріуполь. Про намір вони, відповідно до міжнародних норм, поінформували іншу сторону. Однак замість забезпечити фарватер, російські диспетчери викликали кораблі ФСБ. Російські кораблі "Соболь", "Дон", "Мангуст"та "Суздалець" здійснили напад на кораблі ВМС України.
- ФСБ заявила про "провокацію" України в "російських територіальних водах".
- За фактом агресії Росії проти українських судів в Азовському морі у повну бойову готовність приведено підрозділи Збройних сил України. Рада запровадила воєнний стан в 10 областях України.
- З'явився повний список 24 полонених українських моряків. 27-28 листопада окупаційні "суди" в Криму заарештували всіх захоплених у полон українських моряків.
- Голови МЗС країн "Вишеградської четвірки" - Угорщини, Польші, Чехії та Словаччини - підтримали Україну під час обговорення нападу Росії в районі Керченської протоки. 97 європарламентарів закликали верховного представника ЄС із закордонних справ Федеріку Могеріні та уряди ЄС до санкцій проти РФ.
- Усім захопленим Росією українським морякам висунули звинувачення в "незаконному перетині кордону".
- Блокування Росією Керченської протоки призвело до аварій кораблів. Агресію РФ у Керченській протоці засудили 34 країни Міжнародної морської організації. Напад росіян на українські кораблі обговорять у "нормандському форматі".
- Росіяни перекидають до Криму зенітно-ракетний дивізіон "Панцир-С". США збираються відправити в Чорне море військовий корабель.
- Актуальне
- Важливе