live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Мавпи з серцями свиней прожили 6 місяців. Чому це важливо

Кардіологи з Мюнхенського університету пересадили павіанам серця свиней, з якими ті прожили півроку

Як йдеться в журналі  Nature,  раніше такі тварини з чужими органами проживали не більше двох місяців. 

Група біологів під керівництвом Бруно Райхарта з Мюнхенського університету працює з генетично модифікованими тваринами. Вони вирощують органи в тілах тварин, а в подальшому технологія може бути застосована для створення донорських органів в інших тілах і подальшої трансплантації в людський організм.

Вчені пересадили серце свині 14 павіанам, використовуючи різні способи трансплантації. Перші серії експериментів закінчувалися крахом: навіть ті серця, які вдавалося зберегти життєздатними до моменту операції, працювали в новому тілі мавп менше 30 днів, бо починали розпухати.

Критичною виявилася різниця в тривалості життя обох видів тварин: якщо павіани живуть близько 35 років, а їх організм росте протягом перших десяти років, то термін життя свиней - близько 15 років, а ростуть вони тільки перші чотири місяці і набагато швидше, ніж мавпи.

Таким чином серця свиней продовжували рости у мавп'ячому організмі так само швидко, як і у тілі свого справжнього хазяїна, і врешті ставало завеликим для тіла мавп.

Відрегулювавши кров'яний тиск, кількість тромбоцитів та інші параметри, вчені змогли придушити цей процес і добилися виживання павіанів на термін до 5-6 тижнів, але і в цьому випадку тварини часто вмирали від інфарктів та інших захворювань серця.

Про успіх експерименту фахівці розповіли після того, як два павіана подолали 180-денний рубіж. Рішенням виявилося застосування ліків, що знижують артеріальний тиск.

Згідно з протоколом, після цього терміну їх потрібно приспати. Ще двох тварин з контрольної групи піддали тій же процедурі на три місяці раніше, коли ті прожили зі свинячими серцями більше 90 днів. 

новини партнерів

‡агрузка...

19 жовтня, 2019 субота

19 жовтня, 2019 субота

18 жовтня, 2019 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати