ЄС тиснутиме на Росію задля вільного судноплавства, - МЗС Бельгії
ЄС чинитиме тиск на Росію задля забезпечення вільного судноплавства у Керченській протоці
Про це заявив міністр закордонних справ Бельгії Дідьє Рейндерс на засіданні глав МЗС, передає Інтерфакс-Україна.
"Особливо важливо повернути спокій в Азовському морі і зробити так, щоб свобода навігації була гарантована", - заявив він.
Рейндерс уточнив, що ЄС налаштований тиснути на Росію, аби повернути вільне пересування в Азовському морі, вільний вихід з Чорного моря та доступ до українських портів.
"І ми подивимося, як найкращим способом чинити тиск на Російську Федерацію в цій області", - сказав глава МЗС Бельгії.
Як повідомлялось раніше, США запровадили нові антиросійські санкції.
- Нагадаємо, 25 листопада в районі Керченської протоки Росія захопила українські військові кораблі, які здійснювали плановий перехід з порту Одеси до порту Маріуполь. Про намір вони, відповідно до міжнародних норм, поінформували іншу сторону. Однак замість забезпечити фарватер, російські диспетчери викликали кораблі ФСБ. Російські кораблі "Соболь", "Дон", "Мангуст"та "Суздалець" здійснили напад на кораблі ВМС України.
- За фактом агресії Росії проти українських судів в Азовському морі у повну бойову готовність приведено підрозділи Збройних сил України. Рада запровадила воєнний стан в 10 областях України.
- 27-28 листопада окупаційні "суди" в Криму заарештували всіх захоплених у полон українських моряків.
- Голови МЗС країн "Вишеградської четвірки" - Угорщини, Польші, Чехії та Словаччини - підтримали Україну під час обговорення нападу Росії в районі Керченської протоки. 97 європарламентарів закликали верховного представника ЄС із закордонних справ Федеріку Могеріні та уряди ЄС до санкцій проти РФ.
- Усім захопленим Росією українським морякам висунули звинувачення в "незаконному перетині кордону".
- Блокування Росією Керченської протоки призвело до аварій кораблів. Агресію РФ у Керченській протоці засудили 34 країни Міжнародної морської організації. Напад росіян на українські кораблі обговорять у "нормандському форматі".
- Актуальне
- Важливе