live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Верховний суд відмовився скасувати закон про "євробляхи"


фото: balti
Верховний суд відмовив у відкритті провадження через підтримку Радою законів про оподаткування та розмитнення ввезених авто

Про це повідомляє "Судова влада України"

Як зазначається, суд не задовольнив позов ГО "Бюро добрих справ" до президента України та Верховної Ради України про визнання протиправними дій парламенту щодо прийняття законопроектів "Про внесення змін до податкового кодексу України щодо оподаткування акцизним податком легкових транспортних засобів" (реєстраційний № 8487 від 15 червня 2018 року)  і "Про внесення змін до Митного кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо ввезення транспортних засобів на митну територію України" (реєстраційний № 8488 від 15 червня 2018 року).

Крім того, позивач вимагав визнати ці нормативно-правових актів незаконними та скасувати їх.

Позивач стверджував, що законопроекти ухвалено з порушенням Регламенту Верховної Ради України. На думку позивача, президент України мав накласти вето на вказані законопроекти, проте підписав їх.

Верховний суд дійшов висновку, що юрисдикція адміністративних судів не поширюється на спори про визнання протиправними дій чи бездіяльності, скасування законопроектів, якщо було порушено встановлену Конституцією України процедуру їхнього розгляду, ухвалення або набрання ними чинності.

Суд зауважив, що Верховна рада України при розгляді та прийнятті законів, що включає в себе всі стадії законодавчого процесу, не виконує владних управлінських функцій, а реалізовує свої повноваження щодо законодавчої діяльності. Це стосується і повноважень президента України щодо підписання законів, прийнятих Верховною радою України.

 

новини партнерів

‡агрузка...

21 вересня, 2019 субота

21 вересня, 2019 субота

20 вересня, 2019 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати