live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Огризко: МЗС має відкликати послів з країн, які в ООН голосують проти України

В України є немало можливостей для суто дипломатичної реакції на недружні голосування деяких країн в ООН

Про це екс-міністр закордонних справ України Володимир Огризко розповів у програмі "Вердикт" з Сергієм Руденком на Еспресо.TV.

Огризко, зокрема, прокоментував голосування деяких пострадянських країн проти резолюції щодо російської агресії у Керченській протоці та окупації Криму.

"Ви зараз згадали ці країни з пострадянського простору, які проголосували проти України (Вірменія, Узбекистан, Білорусь). В цьому контексті нам треба нарешті показувати свою позицію. Якщо країна голосує проти України, то ми повинні на це реагувати. Не може бути такого, щоб ці голосування залишалися без уваги з українського боку. Спосіб дуже простий. Якщо ми хочемо показати своє невдоволення, щонайменше ми відкликаємо послів на консультації. Якщо ми хочемо показати своє дуже серйозне невдоволення, то ми знижуємо статус дипломатичного представництва до тимчасових повірених", - сказав Огризко.

За його словами, в України є немало можливостей навіть для суто дипломатичної реакції на такі недружні кроки. Йдеться про припинення візитів в ці країни, припинення контактів на високому політичному рівні. Найперший варіант, який можна застосувати в такому разі – це викликати посла цієї країни до українського МЗС.

  • Нагадаємо, Генеральна асамблея ООН ухвалила резолюцію щодо російської агресії у Керченській протоці та окупації Криму. "За" резолюцію проголосувало 66 держав. Документ, зокрема, зобов'язує РФ забрати свої війська з України.
  • Опубліковано список країн, які в ООН голосували проти українського проекту резолюції по Криму.
  • У Росії заявили, що прийнята Генеральною асамблеєю ООН резолюція "Проблема мілітаризації Автономної Республіки Крим і м. Севастополь (Україна), а також частин Чорного і Азовського морів" є "марною" з юридичної точки зору.

новини партнерів

6 грудня, 2019 п'ятниця

6 грудня, 2019 п'ятниця

5 грудня, 2019 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати