live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Вступ до ЄС, НАТО та визволення церкви: про що говорив Порошенко після літургії в Софії Київській

Петро Порошенко наголосив, що після отримання Томоса про автокефалію Українську православну церкву нарешті визволено з московської неволі. Він також висловив переконання, що Україна обов'язково стане членом ЄС та НАТО в майбутньому

Про це він заявив під час виступу після завершення літургії в Святій Софії Київській, передає Еспресо.TV.

"Нашу давню церкву, історія якої сягає часів рівноапостольного князя Володимира, ми нарешті визволили з-під московської неволі", - підкреслив президент.

Глава держави зауважив, що нині Православна церква України є рівною серед рівних 15 незалежних православних церков у світі.

"Ми розірвали останні пути, які прив'язували нас до Москви з її фантазіями про Україну як канонічну територію Російської православної церкви. Цього немає і вже не буде!" - додав Порошенко.

Він також висловив переконання, що у майбутньому Україна здобуде те, що здається непосильним, і стане членом Європейського Союзу та НАТО.

"І в майбутньому відбудеться те, чого ми так прагнемо і що лише, на перший погляд, виглядає непосильним. Як в Україні кажуть: "Коли очі бояться, то руки роблять"! І буде результат - прийдуть і перемога, прийде мир, а Україна - країна успішна, країна заможна, країна щаслива і країна радісна, стане членом ЄС та НАТО", - сказав глава держави.

Порошенко додав, що у кожного українця є трохи від "Фоми невіруючого", який усе ставить під сумнів, і нагадав, що не раз уже переконувалися, що "для українців немає нічого неможливого, коли ми солідарні, коли ми всі діємо спільно як єдина українська політична нація".

"І це стосується не лише Томоса, але й Угоди про асоціацію з ЄС, це стосується і безвізового режиму, енергетичної й газової незалежності від Росії, рівно як і інших надскладних завдань, які ми вирішували протягом останніх п'яти років в рамках нашої української європейської та євроатлантичної державницької стратегії", - додав Порошенко.

Читайте також: "Для вічного доказу". Повний текст Томосу для України

новини партнерів

19 вересня, 2020 субота

18 вересня, 2020 п'ятниця

19 вересня, 2020 субота

18 вересня, 2020 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати