live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

2019 рік має стати роком діалогу для українців, - Блаженніший Святослав Шевчук

2019 рік має стати роком діалогу для українського суспільства

Про це в четвер, 17 січня, сказав Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав Шевчук під час презентації української версії книги-інтерв’ю "Діялог лікує рани". Подія відбулася у Києві.

Книга написана у формі інтерв’ю Блаженнішого Святослава редактору польського Католицького інформаційного агентства Кшиштофу Томасіку. Глава УГКЦ розповідає про своє життя і служіння, складне історичне минуле українсько-польських стосунків та шанси, які створює діалог для подолання непорозумінь між народами спільного Європейського дому.

"Ця книга виникла з нагальної потреби. Останні декілька років українсько-польські стосунки переживають непростий період. Ми ніби перестали чути один одного. Хоча наші польські брати - наші партнери в розбудові спільного Європейського дому. Я переконаний, що діалог на рівні віруючих сердець може бути плідним в контексті примирення між народами. Ця книга має назву діалогу, побудована у формі діалогу та закликає до діалогу", - зазначає Блаженніший Святослав Шевчук.

В книзі від імені пересічного поляка, який не знає української історії, журналіст Кшиштоф Томасік ставить часом гострі та незручні питання щодо тем спільної історії. На них з українського боку відповідає Блаженніший Святослав.

"Сьогоднішня розмова проходить в непростий для України час. Ми всі слідкуємо за тим, як Україна будує свою незалежну православну Церкву, тими подіями, які відбуваються в українсько-польських стосунках. Ми говоримо про розвиток нашої держави саме з тими людьми, які борються за порозуміння між українським та польським народами. Це книга високого інтелектуала, сучасного європейця. Вона для тих людей, хто думає про місце України в Європі, і про нашу історію, яку мали би почути і зрозуміти не лише поляки, а й інші європейські народи", - вважає Голова Комітету Верховної Ради з питань культури і духовності Микола Княжицький, який виступив модератором презентації.

На заході був присутній Президент України Петро Порошенко, члени уряду: віце-прем'єр-міністр з питань європейської і євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе, міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак, міністр фінансів Оксана Маркарова, в. о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун, міністр освіти і науки Лілія Гриневич та екс-прем'єр-міністр Арсеній Яценюк.
 
Також були народні депутати-представники різних політичних сил: заступниця Голови ВРУ Оксана Сироїд, очільники фракцій "Народний фронт" та "Самопоміч" Максим Бурбак та Олег Березюк,  Голова комітету у закордонних справах Ганна Гопко та інші.

Крім того на презентації був предстоятель Православної церкви України митрополит Київський і всієї України Епіфаній.

Зокрема у заході взяли участь представники культури та громадські діячі Святослав Вакарчук, Оксана Забужко, Іван Малкович та ін.

Також були представники дипломатичного корпусу.
 
Передмову до книги написав Станіслав Дзівіш - польський католицький кардинал і архієпископ, архієпископ-емерит Кракова, спеціальний секретар Папи Івана Павла ІІ.

У Польщі презентації пройшли у Варшаві, Кракові та Любліні. Українською "Діялог лікує рани" було перекладено за ініціативи нашої громади в Польщі. Українську версію книги було вперше презентовано в рамках львівського Форуму видавців у вересні минулого року.

 

новини партнерів

8 серпня, 2020 субота

7 серпня, 2020 п'ятниця

8 серпня, 2020 субота

7 серпня, 2020 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати