У МОЗ розповіли, як вберегтися від ожеледиці
Щороку близько 97,5 тисячі українців травмуються внаслідок падіння, найчастіше трапляються переломи черепа, хребта та кінцівок
Про це повідомляє прес-служба Міністерства охорони здоров'я
“За даними Центру медичної статистики, останніми роками в середньому 97,5 тисяч українців щороку зазнавали ушкоджень різного ступеня тяжкості внаслідок падіння (для кількісних даних використано середній показник переліку травм, найбільше характерних внаслідок падінь: переломи черепа, хребта, кісток верхніх та нижніх кінцівок)”, - зазначають медики.
Як наголошують у МОН, за найменших ознак перелому або струсу мозку, слід звертатися за медичною допомогою.
“Навіть якщо не одразу, а через деякий час після падіння почала боліти голова з'явилася нудота чи біль у суглобах - терміново зверніться до лікаря. Головні правила безпеки при ожеледиці: не поспішайте. Що повільніше ви йдете, то меншим є ризик впасти і травмуватися. Не тримайте руки в кишенях: це дуже допоможе при падінні. Присядьте, якщо відчуваєте, що втрачаєте рівновагу: це допоможе втриматися на ногах, а у разі падіння - падати буде не так високо і не так боляче. Тримайтеся осторонь будівель, щоби захистити себе від падіння буруль. Сконцентруйтесь, коли переходите дорогу: гальмівний шлях при ожеледиці значно збільшується. Не взувайтесь у чоботи на високих підборах: ідеальний варіант - зручне взуття з рельєфною підошвою”, - радять у МОЗ.
- Нагадаємо, через снігопади і ожеледь лише протягом одного дня (23 січня 2019 року) в Україні за день сталося щонайменше 851 ДТП.
- Актуальне
- Важливе