Чумацький шлях виявився не таким, як його уявляли, - вчені
Вчені поставили під сумнів загальноприйнятий опис галактики Чумацький шлях
Про це пише Newsweek, повідомляє УНІАН.
Згідно з людськими уявленнями про галактики у всесвіті, якщо подивитися на Чумацький шлях здалеку, то можна побачити яскравий центр, навколо якого обертається великий диск зірок і газів. І все це має відносно пласку і стабільну форму. Однак, вчені поставили під сумнів цей опис. Насправді наша галактика чим далі від центру тим більше "вигнута" і закручена".
Дослідники з австралійського Університету Маккуорі і Китайської академії наук зробили своє відкриття, створивши нову 3D-мапу Чумацького шляху, яка дозволила краще визначити форму галактики.
"Зазвичай ми уявляємо спіральні галактики пласкими, як Андромеда, яку можна легко побачити в телескоп", - сказав співавтор дослідження Річард де Грійс. Однак, відтворити вигляд галактики, перебуваючи в ній, не так вже й просто.
"Надзвичайно важко вирахувати відстань від Сонця до точок у зовнішньому газовому диску Чумацького шляху без найменшого уявлення, на що насправді схожий диск галактики", - сказав китайський вчений Чен Сяондін.
Щоб створити свою 3D-мапу, вчені скористалися допомогою 1339 великих пульсуючих зірок, відомих як Класичні цефеїди, які в 20 разів масивніші, ніж Сонце і 100 тисяч разів яскравіші. Підрахувавши тривалість їхніх періодів пульсування, астрономи змогли точно вирахувати, наскільки далеко вони розташовані. Відстань до зірок була використана в якості маркерів, щоб визначити межі решти галактики і навіть її країв.
В результаті, вчені дійшли висновку, що газоподібний водень на краях галактики – це не тонка площина. Диск мав би вигляд викривлення у формі літери “S”, якби на нього дивилися здалеку.
"Ми виявили, що S-подібний диск викривлений у все більш закрученому спіральному візерунку", - сказав Де Грійс. На думку дослідників, така форма може бути результатом великої обертальної сили, виробленої масивним внутрішнім диском галактики.
- Актуальне
- Важливе