Вчені розповіли, коли почали стрибати предки кенгуру
Предки кенгуру, які жили на території Австралії приблизно 20 мільйонів років тому, пересувалися також і стрибками - це означає, що стрибати ці тварини почали приблизно на 10 мільйонів років раніше, ніж вважалося раніше
Матеріал опубліковано в журналі Royal Society Open Science.
Кенгуру, валлабі і інші представники сімейства кенгурових відомі своїм незвичним способом пересування стрибками на задніх лапах, хоча деякі види також вміють лазити по деревах або рухатися на чотирьох кінцівках.
У статті наголошується, що вченим дуже важко встановити, коли саме кенгурові стали так пересуватися, тому що збереглося надзвичайно мало останків їх предків. Вважається, що стародавні кенгуру, які жили в лісах у більш вологий період історії Австралії, пересувалися в основному по деревах, а потім, коли клімат став сухішим, перейшли на стрибки по землі.
Бенджамін Кір (Benjamin Kear) з Уппсальского університету в Швеції і його колеги вивчили кістки пальця і щиколотки предка кенгуру, останки якого віком близько 20 мільйонів років знайшли при розкопках на північному заході Квінсленда в Австралії.
Вчені оцінили діапазон рухів, доступних тварині, і зіставили свої дані з даними сучасних представників сімейства кенгурових, частина яких стрибає і лазить по деревах.
Дослідники зробили висновок, що древній родич кенгуру, мабуть, міг і стрибати, і вилазити на дерева, і ходити на чотирьох лапах. Це, зокрема, означає, що зміна клімату Австралії приблизно 10 мільйонів років тому ( коли клімат на континенті став більш сухим і ліси поступилися місцем трав'янистим рослинам і пустелям) не була причиною переходу на стрибки як до основного методу пересування, а просто створила для цього оптимальні умови.
- Науковці виявили найбільшу стопу динозавра: Як з'ясували вчені, скам'яніла стопа, виявлена в 1998 році в США, є найбільшою стопою динозавра з відомих на даний момент.
- Також науковці знайшли рештки найдавнішого динозавра-гіганта і розповіли, яким він був.
- Завдяки комп'ютерному моделюванню вчені з'ясували, що астероїд, який викликав вимираннядинозаврів, заповнив атмосферу сіркою і вуглекислим газом.
- Французькі і бельгійські вчені виявили новий вид динозаврів, в яких були масивні щелепи, схожі на ножиці. Вчені виявили в колекції музею в німецькому Ганновері найбільшу серед відомих на даний момент викопну морську рептилію
- У Чилі дослідили рештки "динозавра-Франкенштейна", який складається з частин тіла непов'язаних між собою видів.
- Актуальне
- Важливе