live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

В Національній філармонії вшанують пам’ять Героїв Небесної сотні

20 лютого в Національній філармонії України відбудеться концерт-присвята пам’яті Героїв Небесної сотні

Виступлять Національний симфонічний оркестр України під орудою Володимира Сіренка та Національна академічна капела "Думка" (диригент – Євген Савчук). Солісти – Оксана Крамарєва (сопрано), Алла Позняк (мецо-сопрано), Олександр Чувпило (тенор) та Сергій Магера (бас). Звучатиме "Реквієм" Джузеппе Верді.

Реквієм Верді написано 1874 року і присвячено пам’яті композитора Джоакіно Россіні. "Хоч мене й не пов’язувала з ним тісна дружба, я оплакую разом зі всіма втрату цього великого артиста, — писав Верді. — У світі погасло велике ім’я! Це ім’я одне з найпопулярніших в нашу епоху, і це була слава Італії!». Реквієм написано на канонічний латинський текст, при цьому композитор дуже вільно поводиться зі структурою окремих частин, що суперечить канону. Наприклад, знаменита середньовічна секвенція Dies irae повторюється в кількох частинах, таким чином тема Судного дня практично пронизує весь твір. Також за стилем, численними аріозо та ансамблями (дуетами, терцетами, квартетами) у дусі італійської кантилени, Реквієм нагадує пізні опери Верді (критики часто порівнюють його з "Аїдою"). Та й роль оркестру за своєю драматургією виходить далеко за межі звичайного супроводу.

null

null

null

Прем’єра твору відбулася 22 травня 1874 року в Мілані, у соборі Сан Марко під керуванням автора, а через три дні — також і в театрі Ла Скала. Обидва виконання пройшли з величезним успіхом.

null

За словами генерального директора філармонії Дмитра Остапенка, перший концерт-реквієм відбувся 26 лютого 2014 року й така традиція продовжується уже п’ять років. "У такий спосіб адміністрація та музиканти філармонії хочуть віддати шану всім загиблим під час Революції Гідності", - розповідає  Дмитро Остапенко. Адміністрація філармонії збирається запросити на концерт учасників та родичів загиблих на Майдані.

Перший концерт-реквієм пам’яті Героїв Небесної сотні відбувся в Колонному залі Національної філармонії 26 лютого 2014 року. Концерт транслювався у прямому ефірі на Майдані Незалежності.

Юрій Горбань

новини партнерів

10 липня, 2020 п'ятниця

10 липня, 2020 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати