Кабмін хоче "прикрити" схему з працевлаштуванням ФОПів
Мінсоцполітики пропонує заборонити цивільні відносини між компанією та фізичною особою–підприємцем замість найму такої особи на роботу
Проект закону оприлюднено на сайті Мінсоцполітики.
Автори проекту пропонують доповнити Кодекс законів про працю статтею "Ознаки наявності трудових відносин". В цій статті прописані 7 критеріїв, які вказують на трудові відносини між двома особами:
-періодичність оплати особі за роботу, виконувану в інтересах іншої особи (двічі і більше)
-особисте виконання особою роботи за дорученням і під контролем особи, в інтересах якої вона виконується
-винагорода за виконану роботу є єдиним джерелом або становить 75 і більше відсотків доходу ФОП за останні шість місяців
-робота виконується на визначеному роботодавцем робочому місці та згідно з правилами внутрішнього трудового розпорядку
-ФОП виконує роботу, подібну до виконуваної штатними співробітниками
-організація умов праці (в т.ч. надання робочого місця) забезпечується особою, в інтересах якої виконується робота
-тривалість робочого часу і часу відпочинку встановлюється особою, в інтересах якої виконується робота.
Згідно проекту, одночасної наявності будь-яких трьох із вказаних критеріїв достатньо, щоб відносини визнати трудовими, а роботодавець заплатив за кожного неоформленого співробітника штраф у 30 мінімальних заробітних плат.
Компанії, які укладають цивільно-правову угоду з ФОПами, зменшують свої податкові зобов’язання. Вони звільняються від сплати 22% єдиного соціального внеску з фонду заробітної плати працівників.
На відміну від найманого працівника ФОП третьої групи на спрощеній системі оподаткування сплачує до бюджету лише 5% від зароблених грошей плюс мінімальний місячний соціальний внесок.
- Нагадаємо, в грудні 2018 року з'явилася інформація, що Держпраці оштрафувала компанії за працівників-ФОПів. Пізніше цю інформацію спростували.
- Актуальне
- Важливе