live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Україна може ввійти до складу Чорноморського командування НАТО, - експерт

Ситуація у Чорному морі спонукає Вашингтон співпрацювати з Україною, яка може увійти до складу створюваного Чорноморського командування НАТО

Про це йдеться в огляді "Виклики та ризики", повідомляє Центр дослідження армії, конверсії і роззброєння.

"У НАТО розглядають плани щодо створення спеціального Чорноморського командування Альянсу, в яке передбачається включити крім натівських країн у регіоні (Румунія і Болгарія) також і Україну, і Грузію", - зазначає експерт-сходознавець Рауф Раджабов.

У документі ЦДАКР зазначається, що Росія зіткнеться з більш частими візитами кораблів США і НАТО в Чорне море у зв'язку з відомими подіями у Керченській протоці. При тому, що США і НАТО будуть враховувати Конвенцію Монтре 1936 року, яка обмежує тоннаж, кількість і час перебування в Чорному морі військових кораблів нечорноморських держав.

На думку Раджабова, багатонаціональні сили НАТО можуть обійти обмеження, укомплектувавши свій флот кораблями з кількох країн і вдаючись до їх ротації. Іншими словами, Москва більше не може розраховувати на Конвенцію Монтре, оскільки НАТО шукатиме способи обійти обмеження і забезпечити лідерство своїх ВМС у регіоні.

Як підкреслюється в доповіді, США найближчим часом продовжать розміщувати в регіоні протичовнові літаки Р-3 "Оріон" і літаки-розвідники Р-8 "Посейдон", вести розвідку за допомогою безпілотників вздовж чорноморського узбережжя Росії, а також у Криму, відпрацьовувати питання взаємодії своїх кораблів із союзниками по НАТО, створювати умови для використання румунських і болгарських портів в інтересах 6-го флоту, кораблі якого все частіше з'являються біля російських кордонів у Чорному морі.

Рауф Раджабов не виключає, що США і НАТО можуть допомогти Грузії і Україні створити й посилити свій ВМФ і створити базу берегової охорони поблизу морського порту стратегічного значення в Поті для обходу обмежень Конвенції Монтре. Крім того, США вже розглядають ідею проведення операції зі "зміни прапора" - зміни формальної національної приналежності ряду військово-морських суден, що перебувають у країнах НАТО з сильними флотами, шляхом включення їх до складу флотів країн НАТО і союзників блоку в Чорному морі.  

"У випадку з Україною такого роду операція може бути реалізована - передачею Києву великих військових кораблів. Більше того, США реалізують у прикордонних з Росією державах - членах НАТО так звану "Європейську ініціативу з відновлення довіри", яка передбачає збільшення присутності в регіоні сухопутних сил і ВПС США. Зокрема, йдеться про посилення Чорноморської ротаційної групи Корпусу морської піхоти США, військово-повітряна компонента якого діятиме з румунської авіабази Міхал Когельничану і болгарської Ново Село. У результаті створення спеціального командування сил НАТО в Чорноморському регіоні означатиме істотне погіршення та ускладнення для Росії всієї обстановки в Чорноморському басейні з необхідністю посиленими темпами модернізувати як Чорноморський флот, так і всю супутню інфраструктуру", - наголошується в доповіді.

Рауф Раджабов прогнозує зростання військової активності НАТО щодо України, реформування і забезпечення ЗСУ.

"США і ЄС, все глибше втягуючись у конфлікт з Росією через Україну, будуть змушені посилити Київ не тільки економічними антиросійськими санкціями, а й колективними гарантіями НАТО. Адже провал всіх спроб вийти на деескалацію воєнного конфлікту на Донбасі, включаючи Мінські угоди, зобов'язує Брюссель будувати політичне планування НАТО з урахуванням великої ймовірності негативного сценарію: довгостроковий конфлікт на Донбасі з перспективою військової ескалації", - наголосив експерт.

  • Нагадаємо, голова МЗС Павло Клімкін наголосив, що новий похід військових кораблів України через тимчасово контрольовану російськими окупантами Керченську протоку пройде під наглядом іноземних військових.
Все по темі

новини партнерів

‡агрузка...

15 вересня, 2019 неділя

15 вересня, 2019 неділя

14 вересня, 2019 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати