В Укроборонпромі заявили, що розслідування щодо розкрадань містить маніпуляції
Розслідування про причетність керівництва концерну "Укроборонпром" до розкрадань містить маніпуляції
Про це повідомляє прес-служба "Укроборонпрому".
У ДК "Укроборонпром" вважають некоректним оцінювати зміст інформації. "Адже журналісти не вказали джерел її отримання і здійснили маніпулятивний виклад окремих розрізнених даних".
"Тематика програми, зокрема щодо діяльності ТОВ "Оптимумспецдеталь", свідчить, що її автори скористалися інформацією, яка могла бути отримана у рамках кримінальних проваджень, відкритих у 2015-16 рр. З відкритих джерел відомо, що правоохоронними органами наразі розслідуються кримінальні провадження, де фігурує ТОВ "Оптимумспецдеталь", - йдеться в повідомленні.
Серед проваджень, зокрема:
Провадження від 02.03.2016 за ст. 191 ч. 5, порушене НАБУ, щодо складання і видачі посадовими особами державних підприємств "ХБТЗ", "КБТЗ", "ЛБТЗ" завідомо неправдивих документів про поставку матеріальних цінностей, які фактично не постачалися;
Провадження, порушене військовою прокуратурою Житомирського гарнізону 30.06.2016, щодо посадових осіб ДП "ЖБТЗ" про постачання ТОВ "Оптимумспецдеталь" деталей і приладів, закуплених у підприємств, які мають ознаки фіктивності;
Два провадження військової прокуратури Київського гарнізону від 24.11.2015 та 31.12.2015, де фігурують посадові особи ТОВ "Оптимумспецдеталь";
Провадження Головної військової прокуратури ГПУ від 01.04.2016 щодо співпраці ДК "Укроборонпром" із ТОВ "Оптимумспецдеталь".
"Наголошуємо, що ДК "Укроборонпром" у рамках порушених кримінальних проваджень надає слідчим усю необхідну інформацію. У Концерні відсутні дані щодо стану досудового слідства за цими справами. Відповідно до Закону їх мають право надавати виключно органи слідства. Керівництво Концерну зацікавлене, аби усі провадження розслідували якомога швидше, а посадові особи, причетні до зловживань, були покарані відповідно до Закону", - заявили в концерні.
В Укроборонпром наголошують, що журналісти, які "маніпулятивно використали закриту інформацію з кримінальних розслідувань, мають звертатися за її перевіркою до першоджерел".
"Вважаємо, що факти довільного використання інформації, що має відношення до питань національної безпеки, мусить отримати належну юридичну оцінку компетентних органів. Закликаємо журналістів до відповідальності, а політичні сили – утриматися від спекуляцій і подальших інформаційних диверсій", - повідомили в концерні.
- Нагадаємо, команда журналістських розслідувань Bihus.Info представила фільм, в якому стверджується, що Ігор Гладковський, син першого заступника секретаря РНБО Олега Гладковського, разом з Віталієм Жуковим і Андрієм Рогозою через фірми-прокладки поставляли оборонним підприємствам контрабандні російські деталі або деталі з українських військових частин за завищеними в 2-4 рази цінами. Згідно з даними журналістів, розмір розкрадань становить мінімум 250 млн грн. Автори розслідування стверджують, що до корупційних операцій причетні Гладковский, який раніше був бізнес-партнером чинного президента країни Петра Порошенка, екс-керівник "Укрспецекпорту" і глава держконцерну "Укроборонпрому" Павло Букін.
- Син першого заступника секретаря РНБО Олега Гладковського Ігор Гладковський подасть до суду на авторів фільму, які звинувачують його в причетності до корупції в оборонному секторі.
- Актуальне
- Важливе