live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Забрали голову 800-річної мумії: у Дубліні вандали пограбували церкву

В ірландському місті Дублін невідомі розграбували усипальницю церкви святого Міхана

Про це повідомляє BBC News.

Архідиякон Дубліна Девід Пьерпойнт (David Pierpoint) стверджує, що усипальниці завдано значної шкоди. Зокрема, постраждали мощі, в тому числі муміфіковані останки двометрового чоловіка, якого вважають учасником хрестового походу. Вандали відрізали і забрали його голову. Пропажу виявив екскурсовод, який готувався відкрити церкву для відвідувачів.

У усипальницях англіканської церкви святого Міхана поховані математик Вільям Роуен Гамільтон, страчені учасники Ірландського повстання 1798 Джон і Генрі Ширз і багато інших історичних діячів.

Найвідоміші мощі зберігаються в чотирьох відкритих трунах. В одній труні лежать останки жінки, про яку нічого не відомо. Поруч знаходиться муміфіковане тіло чоловіка, якого прозвали "злодієм". В покарання за злочини йому відрубали ноги і ліву руку, проте пізніше він став шанованою людиною.

Треті останки належать невисокій жінці, яка померла 400 років тому. Відвідувачі церкви прозвали її "черницею". Її мощі також постраждали від нападу вандалів.

У четвертій труні лежали останки чоловіка, який помер вісім століть тому. Його прийнято називати "хрестоносцем". Судячи з дати смерті, він міг брати участь у Четвертому хрестовому поході, під час якого розграбували Константинополь.

За мірками середньовічної Ірландії він був справжнім велетнем. Двометрове тіло не вміщалося в невеликій труні, тому ноги "хрестоносця" були зламані і підкладені під тіло. Саме його голову викрали невідомі.

Усипальниця церкви святого Міхана вже піддавалася нападам. У 1996 році туди проникли підлітки і спробували зіграти в футбол головами мумій.

Все по темі

новини партнерів

21 вересня, 2020 понеділок

21 вересня, 2020 понеділок

20 вересня, 2020 неділя

Відео

Введіть слово, щоб почати