Розкрадання в "оборонці": Укроборонпрому продали за $580 тис. висотоміри вартістю $85 тис., - розслідування

Журналісти проекту "Наші гроші" заявили, що керівник держконцерну "Укроборонпром" Павло Букін у змові з сином заступника секретаря РНБО Олега Гладковського Ігорем Гладковським і екс-працівником "Укроборонпрому" Віталієм Жуковим замовив за завищеною ціною висотоміри російського виробництва

Про це йдеться у розслідуванні проекту BihusINFO.

За даними журналістів, Букін, який на той час очолював "Укрспецекспорт", замовив у Жукова і Гладковського висотоміри для для ремонту двох казахських літаків АН-26, оголосивши бюджет у $800 тис. У серпні 2016 року "Укрспецекспорт" уклав угоду на постачання "спецмайна" за 14,38 млн грн із українською фірмою ТОВ "АН Сервіс".

"За даними фінансової звітності "АН Сервіс" - УСЕ справді перераховувало фірмі саме таку суму. За шість авіаприборів - висотомірів. Купували три різні моделі, по дві штуки кожної - вочевидь по комплекту на два літака. Це були висотоміри РВ-5МД1, ВЭМ-72ФГ і ВМФ-50 російського виробництва", - йдеться у розслідуванні.

Прилади з Москви відправили до Об'єднаних Арабських Еміратів, звідки вони потрапили до Києва.

При цьому розслідувачі зазначили, що під час розмитнення в Києві вартість приладів була вказана на рівні близько 12 млн грн, у той час як під час відправлення з ОАЕ - $90 тис. (2,5 млн грн), а під час відправлення з Москви - $84 тис. Журналісти наголосили, що в ОАЕ товар перебував у вільній економічній зоні, тобто звільнявся від сплати митних платежів. Фірма-відправник Double Power FZE з ОАЕ оформила прилади на експорт як "запчастини для цивільних вертольотів".

За розрахунками журналістів, держконцерн "Укроборонпром" заплатив близько $580 тис. за товари фактичною вартістю близько $85 тис., переплативши майже в 7 разів.

"Договір із "АН СЕрвіс" очолюваний Букіним УСЕ уклав 26.08.2016. Менш, ніж за тиждень, УСЕ перерахував фірмі аванс, при чому незвично великий - аж 80% від суми контракту. Згідно з фінансовою звітністю фірми - уже 31.08.2016 вона почала отримували транші, загалом за тиждень - на неї скинули 11 501 799,99 грн. Після доставки висотомірів, тобто після повного виконання контракту, фірмі перерахували залишок  - 2 875 450 грн. Судячи з переписок учасників схеми, більшу частину цих грошей - той самий безпрецедентний аванс у 80% - заобналили й розділили ще до того, як привезли товар", - розповідають розслідувачі.

За даними розслідувачів, частка Гладковського-старшого від оборудки складала $30 тис., а частка Павла Букіна - $10 тис.

"З переписок відомо, так це те, що Гладковському-тату хлопчики відраховували частку не тільки з висотомірів. Історія про авіа прибори - це лише крапля в морі. Один контракт. А їх у хлопчиків були десятки", - стверджують журналісти.

новини партнерів

24 лютого, 2021 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати