Синод ПЦУ написав листа очільнику УГКЦ щодо служінь у Софії Київській

Священний Синод Православної церкви України ухвалив утворення Переяславсько-Вишневської єпархії на чолі з митрополитом Олександром (Драбинком) та вирішив направити листа очільнику УГКЦ

Про це повідомляє прес-служба ПЦУ.

Під час засідання Синоду прийняли рішення направити листа голові УГКЦ щодо служінь у Софії Київській. У листі, зокрема, йдеться, що "протягом тисячоліття Собор Святої Софії Київської був і залишається кафедральним собором православних Київських першоієрархів".

Синод вважає за корисне "зберегти щодо богослужінь у Святій Софії Київській той порядок, який склався дотепер і позитивно сприймається в українському суспільстві, не провокуючи полеміки чи розділень".

На засіданні Синоду погодили текст типового статуту для парафій ПЦУ та ухвалили утворення Переяславсько-Вишневської єпархії на чолі з митрополитом Олександром (Драбинком).

Синод також благословив відкриття та реєстрацію першого в історії ПЦУ монастиря, який знаходитиметься у Дніпрі.

  • Нагадаємо, очільник УГКЦ, патріарх Святослав 17 лютого анонсував проведення прощі та богослужіння у Софійському соборі у Києві. Паломництво заплановане на 7 квітня до свята Благовіщення.
  • Проте почесний патріарх ПЦУ Філарет виступив проти такого рішення греко-католиків, наголосивши, що це може викликати міжконфесійну напругу й може бути використано Росією з метою провокацій.

новини партнерів

6 березня, 2021 субота

5 березня, 2021 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати