live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Профспілки портовиків закликають депутатів блокувати законопроект "Про концесію"

З новим законопроектом "Про концесію" не можна поспішати хоча б тому, що в ньому приховані норми, які можуть створити рейдерську кризу в земельних відносинах

Профспілкові організації державних портів України болісно відреагували на наміри Комітету з питань економічної політики в стислі терміни розглянути і затвердити проект нового Закону "Про концесію".

Зокрема, профспілковий лідер ГП МТП "Чорноморськ" Сергій Бризгалов назвав законопроект асоціальною і антилюдяною, оскільки в ході його розробки автори не врахували ні єдиної думки профспілок тих підприємств, які планується першими передавати в концесію. "Новий законопроект "Про концесію" - це бандитизм. Його не можна приймати. Він не передбачає ніяких соціальних пільг і соціальних гарантій для людей, які працюють на підприємствах, переданих в концесію. На Заході Європарламент або парламенти європейських країн, приймаючи рішення, які хоч трохи стосуються якихось соціальних пільг - без профспілок, без обговорення на громадському рівні - не роблять цього. Такі закони нишком не приймаються. А у нас будь ласка", - заявив Бризгалов. Він додав, що передавати, наприклад, морські порти на 49 років - це все одно, що віддати їх у власність за символічну плату.

При цьому, підкреслив Бризгалов, новий законопроект "Про концесію" дозволяє ліквідувати держпідприємство, як тільки всі його активи будуть передані приватнику. Повернення держмайна в такому випадку через 49 років ще більше ускладнюється. А трудовий колектив буде просто викинуто на вулицю, і все буде законно. "В концесію віддають підприємства, які при будь-яких умовах будуть мати вантажообіг і будуть працювати. "Ольвія" - порт, який перевантажує вантажі військового призначення. Іншого такого в країні немає. І його здають. У нас в порту "Чорноморськ" єдиний в Україні поромний комплекс. його здають в концесію. Що ж ви робите? Це ж стратегічний об'єкт - він з прибутком працює. Навіщо? Далі - Херсонський порт. І його в концесію. Через 5 років в Україні буде існувати головний товарний шлях - по Дніпру. А в річки - стоїть концесійний порт "Херсон", який буде перевалювати всі ці вантажі, які підуть Дніпром. І заробляти буде вже не держава, а незрозуміло хто. Це не концесія, а розкрадання держмайна в особливо великих розмірах", - зазначив Бризгалов.

Член Комітету ВРУ з питань аграрної політики Андрій Вадатурський вважає, що з новим законопроектом "Про концесію" не можна поспішати хоча б тому, що в ньому приховані норми, які можуть створити рейдерську кризу в земельних відносинах. Якщо сьогодні земельні ділянки можуть бути примусово вилучені у власника для потреб концесійних проектів тільки за рішенням суду, то в новому проекті ці повноваження переходять до органів виконавчої влади та місцевих муніципалітетів. "Новий законопроект пропонує буквально наступне - "Орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування... в одноосібному порядку приймає рішення про примусове відчуження земельних ділянок, інших об'єктів нерухомого майна, розміщених на них, для цілей будівництва і/або експлуатації в рамках здійснення державно-приватного партнерства, в тому числі, концесії".

Тобто пропонується необмежений перелік підстав для вилучення. Концесіонери зможуть на законних підставах ініціювати вилучення майже будь-якого майна. Заявили, наприклад, що плануєте розширити територію концесійного підприємства в центрі Києва, скажімо, в 3 рази і знести сусідні будови "з метою будівництва і/або експлуатації" - вперед ", - пояснив Вадатурський. Депутат додав, що автори законопроекту всіляко намагаються зробити концесію закритим процесом, і тому правки депутатів про публікації в офіційній пресі деталей концесійних договорів, відкидаються.

Законопроект передбачає підписання так званих договорів про нерозголошення інформації про концесійний проект. "Це перетворить концесію в повністю тіньовий ринок. Переговори будуть проводити зі "своїми", а завдяки цим угодам про конфіденційність громадяни не зможуть дізнатися, передали цей держоб'єкт в концесію за 100 млн грн чи за 100 грн", - резюмував нардеп.

Довідка. Комітет Верховної Ради України з питань економічної політики 20 березня планує розглянути і затвердити для винесення на голосування в сесійний зал новий законопроект "Про концесію". Раніше Президент України Петро Порошенко, перебуваючи в Одеській області, заявив, що буде домагатися винесення законопроекту "Про концесію" на голосування парламенту як невідкладного

новини партнерів

‡агрузка...

20 жовтня, 2019 неділя

20 жовтня, 2019 неділя

19 жовтня, 2019 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати