Україна повідомила Раду Європи та ЄС про затримання у Криму
Україна проінформувала генерального секретаря та послів держав-членів Ради Європи про системні затримання в Криму кримських татар
Про це повідомляє Постійний представник України при Раді Європи Дмитро Кулєба в Facebook.
За словами Кулєби, цього разу Україна очікує не лише на чергове висловлення стурбованості, а на конкретні кроки із захисту прав кримських татар.
"Якщо ці кроки будуть хоча б на 50% такі ж енергійні, як спроби деяких впливових сил в РЄ повернути Росію в ПАРЄ, видавши їй індульгенцію за агресію проти України, права людей в окупованій зоні будуть захищені. А то у нас так виходить: якщо треба допомогти Росії, то і засідання скликаються, і документи готуються, і юристи обґрунтовують позиції, і лунають заяви про потребу конструктиву. А коли треба захищати жертв російської окупації, то зараз максимум що можна вичавити з РЄ, це заяву про стурбованість", - написав він.
Кулєба зазначив, що в РЄ зараз часто питають, чи стане позиція України щодо Росії більш м‘якою та поступливою після виборів.
"Дуже тут деякі на це чекають. Не йметься людям. Я не знаю, чим завершаться вибори, але для мене тут вибору немає: я буду і надалі вгризатися в нашу позицію. Інакше навіщо тоді це все?", - зазначив він.
У Twitter посол України в Королівстві Бельгія, представник України при Європейському Союзі заявив, що РФ сьогодні здійснила найбільшу хвилю порушень прав людини в Криму.
"5-річчя прийняття резолюції ООН: обшуки в 27 будинках кримських татар, затримані щонайменше 10 осіб. Ми інформуємо партнерів по ЄС про жахливий розгоні людей і вимагаємо рішучих заходів реагування", - йдеться у повідомленні.
On 5 anniversary of UNGA resolution on UA territ.integrity,Russian occupants committed biggest wave of human rights violations in Crimea:searches in 27 houses of Crimean Tatars;at least 10 people detained.We inform EU partners on RU appalling HR crackdown&demand resolute response pic.twitter.com/z0pvg6z2j5
— Mykola Tochytskyi (@tochytskyi) 27 марта 2019 г.
- Актуальне
- Важливе