Канада нагрівається у середньому вдвічі швидше, ніж решта світу
Канадська арктика зазнала найсильнішого впливу і продовжуватиме нагріватися більш ніж удвічі сильніше, ніж глобальна норма
Про це свідчить новий звіт федерального уряду щодо клімату, повідомляє "Європейська правда".
Зміни клімату вже очевидні в багатьох частинах країни і, за прогнозами, вони активізуються, йдеться у звіті.
Канадська арктика зазнала найсильнішого впливу і продовжуватиме нагріватися більш ніж удвічі сильніше, ніж глобальна норма.
У доповіді сказано, що багато уже зафіксованих ефектів, ймовірно, є незворотними.
Середньорічна температура Канади з 1948 року зросла приблизно на 1,7 °C. Найбільше підвищення температури спостерігалося на Півночі, у Преріях і на півночі Британської Колумбії.Середньорічна температура на півночі Канади зросла приблизно на 2,3 °С.
"Хоча як людська діяльність, так і природні зміни клімату сприяли потеплінню в Канаді, домінуючим є людський фактор", - зазначається у звіті.
"Цілком імовірно, що більше половини спостережуваного потепління в Канаді обумовлено впливом людської діяльності".
Доповідь вийшла, коли уряд запровадив податки на викиди вуглецю у чотирьох з десяти провінцій Канади за те, що вони не запровадили власних планів боротьби зі зміною клімату.
Серед ефектів глобального потепління на навколишнє середовище Канади - екстремальніші погодні умови.
Вищі температури можуть означати більше аномальної спеки і вищий ризик пожеж і посух у деяких частинах країни.
Океани, як очікується, стануть більш кислотними і менш насиченими киснем, що може завдати шкоди морському життю.
Підвищення рівня моря також може підвищити ризик затоплення прибережних територій, а більш інтенсивне випадання опадів може спричинити проблеми з повенями в містах.
Читайте також: Яке глобальне потепління: аномальні морози перетворили США на Сибір. Фоторепортаж
-
Нагадаємо, згідно зі звітом американського науково-дослідного центру Pew Research Center (PRC), більшість респондентів з 26 країн світу вважає зміни клімату "головною міжнародною загрозою".
-
Нагадаємо, вчені з Університету Монаша підрахували, що до 2080 року рівень смертності від спеки в тропічних і субтропічних регіонах виросте в п'ять разів.
-
Дослідження, проведене на підставі 25 років супутникової зйомки, встановило, що рівень світового океану піднімається не на стабільні 3 мм на рік, як це передбачалося раніше.
-
Танення найбільших льодовиків через кліматичні зміни може катастрофічно подіяти на берегову лінію і прибережні міста. Фахівці Прінстонського і Колумбійського університетів (США) запропонували геоінженерні рішення цієї проблеми - просто побудувати стіну довкола танучих глиб. Але чи схвалять такий проект, лишається незрозумілим.
- Актуальне
- Важливе