live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

70% звернень у “швидку” становлять непрофільні виклики, - Супрун

Нині непрофільні виклики бригад екстреної медичної допомоги становлять близько 70% від усіх звернень у “швидку”

Про це в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун написала у Facebook.

"Те, що таких викликів більшість, не лише проблема бригад екстренки, які працюють в дуже непростих умовах. Це проблема всіх нас, адже поки бригада радить випити парацетамол від температури (що є по суті консультацією, яка надається сімейним лікарем) хтось з інфарктом залишається без екстреної допомоги, бо всі медики зайняті на непрофільних викликах", - наголосила Супрун.

Супрун наголосила, що місцева влада може підтримати роботу пунктів первинної медичної допомоги у неробочий час та вихідні дні, а також провести інформаційну кампанію серед населення та сімейних лікарів. Йдеться про рекомендації, як організувати надання первинної медичної допомоги поза годинами прийому пацієнтів.

"На перший етап змін цьогоріч виділено 922 мільйони гривень. Вони відбудуться у 6-ти пілотних регіонах — Одеській, Вінницькій, Донецькій, Полтавській, Тернопільській областях і в Києві", - підкреслила Супрун.

За її словами, заплановано підвищення кваліфікації бригад і зарплат фахівців, в пілотних регіонах придбають новий транспорт, оснащений необхідним обладнанням, а також за єдиним алгоритмом запрацюють сучасні диспетчерські служби, які згодом будуть об’єднані єдиною електронною системою по всій країні. Паралельно також посилюється роль сімейних лікарів та терапевтів, які мають зняти суттєву частку непрофільних викликів.

 

новини партнерів

26 вересня, 2020 субота

26 вересня, 2020 субота

25 вересня, 2020 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати