live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Прем’єр Польщі: купувати російський газ – це оплачувати зброю Путіна


фото: pap
Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький прирівняв купівлю російського газу до купівлі зброї у президента РФ Владіміра Путіна
Про це він сказав в інтерв’ю Fox News під час візиту до Вашингтона, повідомляє RMF24.

“З часу агресії Путіна у Грузії та в Україні, окупації Криму та останніх подій в Керченській протоці, Росія серйозно демонструє прагнення відновити імперію. Саме тому ми маємо бути пильними. Ми маємо берегти НАТО. Тому я настільки сильно вірю у трансатлантичну спільноту”, - сказав він.

Водночас польський прем’єр наголосив, що нинішня ситуація кардинально відрізняється від часів загрози світові з боку СРСР, оскільки “нині є нові наддержави, які набирають потужності. Китай, Індія, Сполучені Штати Америки. Відносна потужність Росії значно слабша”.

Моравецький також додав, що існує суттєва розбіжність між усвідомленням російської загрози у Східній та Західній Європі. І хоча російська агресія в Україні дещо змінила ставлення до Кремля також у західноєвропейських столицях, деякі країни все одно ігнорують безпекові виклики з боку Росії.

“Наприклад, Німеччина будує другий газопровід з Росії, Північний потік 2. Насправді, це просто фінансування зброї для містера Путіна. Платити за російський газ - це платити за російську зброю”, - зазначив він.

Прем’єр-міністр Польщі наголосив, що потреби у купівлі російського газу не існує, оскільки в Європі достатньо LNG-терміналів для імпорту газу з Алжиру, Норвегії та США. За його словами, загальний обсяг такого імпорту може складати 180 мільйонів кубометрів, і це саме стільки, скільки потрібно нині Європі. І саме такий обсяг Європа нині імпортує з Росії.

“Ми могли би бути більш незалежними від російського газу. Але на це не вистачає політичної волі. Так, як зробила це Польща - адже ми будуємо газопровід до Норвегії та успішно побудували LNG-термінали для закупівлі американського газу з Катару. Ми на шляху до незалежності. Оскільки саме завдяки газу містер Путін фінансує свою армію”, - пояснив він.

Раніше у польському уряді заявили, що через залежність від монопольного постачальника газу, тобто Росії, Польща в 2001-2018 роках втратила від понад 11,5 млрд до понад 23 млрд євро.

новини партнерів

21 січня, 2020 вівторок

21 січня, 2020 вівторок

20 січня, 2020 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати