live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

"Зрада скасовується": Омелян про припинення авіасполучення Київ-Ужгород

Внутрішні авіарейси до Ужгорода припинено, оскільки для їх здійснення треба було заходити в повітряний простір Словаччини, проте регулярне авіасполучення з Закарпаттям буде відновлене

Про це заявив у Facebook міністр інфраструктури України Володимир Омелян.

"Зліт/посадка в аеропорту Ужгорода можлива лише з заходом на територію Словаччини. Так сталося, бо коли авіацію вважали транспортом для багатих або взагалі неперспективною, в іншому торці злітної смуги місцеві чиновники збудували приватні будинки. Дивом не забудували всю смугу. Не встигли. Після вступу Словаччини в ЄС і НАТО дозвіл на захід в її повітряний простір регулюється вже не лише двосторонніми, але й цими міжнародними структурами. З метою забезпечення регулярного авіасполучення міністерством інфраструктури було проведено колосальну роботу (справжні фахівці розуміють, про що я, бо навіть вони не вірили, що це вдасться). Украерорух вперше з-поміж усіх провайдерів країн-не членів ЄС було сертифіковано Європейським агентством з безпеки польотів. Як і аеропорт Ужгорода. Проведено масу переговорів на рівні міністерств транспорту, оборони, державіаслужб, прем'єр-міністрів і президентів. Найближчим часом буде підписано кінцеву угоду про інструментальний захід, про що йшлося в нещодавньо ухваленій спільній декларації прем'єр-міністрів України і Словаччини", - написав Омелян.

Міністр зазначив, що над відновленням регулярного авіасполучення вже домовлено з авіакомпанією "Мотор-Січ".

"Міністерство інфраструктури і Державіаслужба України в ініціативному порядку провели переговори і переконали авіакомпанію "Мотор-Січ" розпочати регулярні рейси. За що ми особисто вдячні керівництву авіакомпанії. Незважаючи на те, що аеропорт комунальний і його діяльність - виключна компетенція місцевих органів влади. З боку авіакомпанії "Мотор-Січ" є абсолютно адекватні вимоги: комерційна окупність рейсів, реклама цього напрямку. Тому зараз керівництво області, міста і аеропорта, народні депутати, які справді вболівають за рідний край, докладуть усіх зусиль, щоб вибудувати ефективний механізм співпраці з "Мотор-Січчю", - додав Омелян.

 

новини партнерів

23 лютого, 2020 неділя

22 лютого, 2020 субота

23 лютого, 2020 неділя

22 лютого, 2020 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати