Росія відмовилась від травневих переговорів щодо транзиту газу, - Нафтогаз
Російська сторона відмовилася від проведення тристоронніх переговорів для укладання нового контракту про транзит газу до Євросоюзу через українську газотранспортну систему у травні
Про це повідомив комерційний директор Нафтогазу Юрій Вітренко.
Він нагадав, що проведення наступного раунду тристоронніх переговорів про транзит газу за участю представників України, Росії та ЄС, очікували одразу після інавгурації, тобто у травні-червні 2019 року.
“Враховуючи, що російська сторона відмовилася проводити тристоронні переговори в травні, тобто вже після обрання нового президента України, на червень переговори теж не були узгоджені, то стає очевидним, що вони свідомо затягують цей процес. І тут спекуляції щодо впливу виборів президента чи парламенту є лише виправданнями”, - повідомив Вітренко.
За його словами, РФ очікує на рішення щодо дозволу на будівництво обхідного газопроводу “Північний потік-2” у Данії.
Від рішення уряду Данії залежить, чи запустить Газпром цей газопровід вчасно, тобто з 1 січня 2020 року. Запуск обхідного газопроводу дозволить Росії відмовитися від послуг української ГТС.
Водночас Вітренко не виключає, що Росія може у будь-якому разі обмежити постачання газу до ЄС після 1 січня 2020 року, що призведе до зростання цін на газ у ЄС та Україні.
“РФ може свідомо піти на сценарій, коли вони просто обмежать поставки газу в Європу до контрактних мінімумів, це призведе до підвищення цін у Європі (і для України), і потім з позиції сили РФ буде тиснути на Європу щоб перешкоди для “Північного потоку-2” були усунені”, - додав Вітренко.
-
Раніше очільник НАК “Нафтогаз України” Андрій Коболєв сказав, що Росія має технічну можливість з початку наступного року не використовувати українську ГТС для транспортування газу в Європу.
-
Нагадаємо, транзитний контракт України з російським Газпромом було укладено в 2009 році терміном на 10 років. Після його завершення 31 січня 2019 року російський монополіст планує максимально скоротити транзит свого газу через територію України.
-
4 квітня Європейський парламент ухвалив оновлену Газову директиву ЄС. Після вступу нових правил в силу всі газопроводи з країн, що не входять до Євросоюзу, включаючи "Північний потік-2", повинні будуть дотримуватися правил ЄС: доступ для третіх сторін, поділ прав власності, недискримінаційні тарифи і прозорість.
-
Раніше повідомлялося, що російська компанія "Газпром" здобула чергову відмову від влади Данії щодо маршруту "Північного потоку-2". Раніше дозволи щодо будівництва російського газопроводу дали Німеччина, Фінляндія та Швеція.
-
Днями президент Росії Володимир Путін заявив, що Україна залишиться без газу в разі припинення транзиту російського "блакитного палива".
-
2 травня у Нафтогазі розцінили заяву президента РФ Володимира Путіна про те, що газопостачання України повністю залежить від транзиту російського газу через ГТС країни, як початок ведення переговорів.
- Актуальне
- Важливе