live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

З осені під час реконструкції станцій метро обов'язково будуватимуть туалети

З 1 вересня 2019 року при будівництві або реконструкції метрополітену в Україні повинні передбачатися туалети для пасажирів

Про це повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Лев Парцхаладзе у Facebook.

Вбиральні мають розміщуватися на вході/виході зі станцій.

“Це оптимальне розміщення, яке з технічної точки зору можливо робити у нас і це буде зручно для людей”, - пояснив він.

Відповідна норма міститься у оновленому ДБН “Метрополітени”, він вступає в дію з 1 вересня.

Сьогодні у чинному ДБН “Споруди транспорту. Метрополітени” відсутня норма щодо проектування громадських туалетів для пасажирів. Але у багатьох країнах Європи, зокрема, Франції, Великобританії та Австрії це нормальна практика. Громадські туалети при вході на станціях там є.

“Тому ми врахували думку громадськості, адже навколо цього питання було завжди чимало обговорень. Тим паче що в Україні теж є вдалі приклади такого впровадження, наприклад, харківське метро”, - додав Парцхаладзе .

Згідно з новим ДБН, під час нового будівництва та реконструкції повинні передбачатися санвузли у межах вестибюля станції, тобто, на вході/виході до них. Санвузли мають обов’язково бути доступними для всіх груп населення і враховувати потреби людей з інвалідністю та інших маломобільних груп.

У складних умовах під час реконструкції станції можливо влаштовувати санвузли у суміщених підземних переходах або поряд зі станцією на поверхні землі.

новини партнерів

24 січня, 2020 п'ятниця

23 січня, 2020 четвер

24 січня, 2020 п'ятниця

23 січня, 2020 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати