//
live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Український режисер звинувачує творців серіалу "Чорнобиль" у ще одному плагіаті

Український режисер Андрій Приймаченко звинуватив творців міні-серіалу "Чорнобиль" у плагіаті
Мова йде про візуалізацію запису телефонних переговорів 26 квітня 1986 року диспетчера ЦППЗ (центрального пункту пожежного зв'язку) з диспетчерами ВПЧ (воєнізованої пожежної частини) Чорнобильської АЕС.

Відповідне відео завантажене у YouTube на каналі «Студія Передова» 18 березня 2013 року, автором якого є Приймаченко. Аналогічне відео є у першій серії міні-серіалу НВО "Чорнобиль", повідомляє "Детектор медіа".

За словами Приймаченка, команда творців серіалу не зв’язувалася з ним щодо використання відео. Поки що він не планує звертатися до юристів щодо вирішення цього питання, бо сподівається, що з ним контактуватимуть з приводу цього інциденту. Якщо ні, то він буде думати про юридичне вирішення цього питання.

"Моє відео - один з перших результатів у Google, і під ним вже шість років підписано, хто є автором. Якби вони до мене просто звернулися і запитали дозволу використати, я би був не проти, аби тільки вказали авторство. Я робив це відео, малював графіку не з комерційною метою, а тому, що давно цікавлюсь темою катастрофи на ЧАЕС і мені вона близька. Я це зробив для свого каналу на YouTube. Мені навіть приємно, що цю роботу використали в проекті такого масштабу. Неприємність в тому, що до мене навіть ніхто не звернувся щодо його використання… В першу чергу я зацікавлений у співпраці, а не в конфлікті", - сказав Приймаченко.

9 червня у програмі "Кіно з Яніною Соколовою" Євгенія Яцута, виконавчий продюсер Radioactive Films, зазначала: саме їхня організація займалася вирішенням усіх питань, що стосувались використання у серіалі об’єктів, на які поширюється авторське право.

"Повинні були витримані всі авторські права на використання будь-яких об’єктів, що можуть потенційно нести в собі авторське право. Це все мало бути очищене. Ми також, окрім зйомок, допомагали НВО отримувати право використання від правовласників. Це і архівні матеріали: оригінальний епізод з виходу програми «Вести», де казали про катастрофу; і перемовини операторів пожежної служби, коли вони скликали всіх можливих пожежників. Це теж оригінальний запис", - заявила Яцута.

У коментарях під постом Приймаченка у Facebook, де він висловив свої претензії, Яцута відповіла: "Йде мова про оригінальні аудіозаписи диспетчерів, що скликали всі сили на допомогу. У вас є права на використання цього діалогу у вашому відео?". На це Приймаченко відповів: "Під питанням не аудіочастина, а відео".

"Детектору медіа" Приймаченко також додав: "Я шукав, де оригінальне джерело цього діалогу. Я знаю, де я його скачав. Але питання до них, де вони його взяли. Я підозрюю, що вони його взяли просто у моєму відео".

Раніше про свої претензії до творців серіалу "Чорнобиль" заявляв український драматург Павло Ар’є. Він говорив, що у четвертій серії серіалу "Чорнобиль" без дозволу використали монолог баби Присі з його п'єси "На початку та наприкінці часів".

Згодом шоуранер серіалу "Чорнобиль" Крейг Мейзін відповів у Twitter: "Я ніколи не читав творів і не бачив постановок Павла Ар’є, не чув я і про "Бабу Прісю". На цю сцену мене надихнув момент, описаний у "Голосах Чорнобиля" [книга білоруської авторки Світлани Алексієвич "Чорнобильска молитва: хроніка майбутнього"]".

Ар’є додав, що не використовував слово "плагіат", але "є привід для додаткових з’ясувань" цієї ситуації.

Міні-серіал "Чорнобиль" виробництва американської компанії HBO посів перше місце у рейтингу популярності International Movie Data Base, обігнавши навіть "Гру престолів". Окремі епізоди серіалу знімали в Україні.

Все по темі

новини партнерів

‡агрузка...

17 червня, 2019 понеділок

16 червня, 2019 неділя

17 червня, 2019 понеділок

16 червня, 2019 неділя

15 червня, 2019 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати