Вчені розгадали малюнки у пустелі Наска
Японські вчені з університетів Хоккайдо і Ямагата висунули гіпотезу, чому пращури зобразили гігантських тварин на геогліфах
Про це повідомляє EurekAlert!.
Лінії і геогліфи пустельних плато Наска і Пальпа були створені між 400 р до н.е. і 1000 р н.е. древніми людьми, які заселяли ці території ще до цивілізації. Включають ці зображення прості лінії, геометричні малюнки і малюнки тварин і рослин.
Малюнки знаходяться приблизно за 400 кілометрів на південь від Ліми (Перу) і утворюють об'єкт всесвітньої спадщини, що займає площу близько 450 квадратних кілометрів.Більшість цих офортів настільки великі, що їх найкраще побачити на аерофотознімках.
Птахи, які зображені на малюнках є екзотичними для регіону. Тож, це викликає у фахівців чимало запитань. Ідентифікація того, що вони представляють, є важливим першим кроком до розгадки таємниці, чому вони були намальовані.
- Геогліф — нанесений на землю геометричний або фігурний візерунок, як правило, довжиною понад 4 метри.
- Нагадуємо, що 1940 році дослідниця Марія Райхе та Пол Косок дійшли висновку, що геогліфи представляють собою сузір’я стародавнього астрономічного календаря і створені, щоб спостерігати хід небесних світил на небосхилі. Свою версію розгадки Райхе описала в книзі «Таємниця пустелі».
- Райхе переконала владу Перу обмежити доступ туристів і транспорту,щоб геоліфи отримали статус пам’ятки, яку охороняє ЮНЕСКО, та пожертвувала гроші на будівництво оглядового вежі, з якої можна було побачити гігантські малюнки.
- Актуальне
- Важливе