В Україні запрацював Фонд стартапів, його бюджет – 400 млн грн
Уряд запустив Фонд стартапів, що має підтримувати сегмент мікро- і малих підприємств та фізосіб-підприємців
Про це повідомляє "Урядовий портал".
Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман разом з Міністром фінансів України Оксаною Маркаровою сьогодні, 11 липня, дали старт роботі Українського фонду стартапів. Зазначається, що Фонд має стати одним з ключових інструментів підтримки нових промислових ідей у сегменті мікро- і малих підприємств та фізосіб-підприємців.
"Початковий" бюджет фонду становить близько 400 млн грн, і спершу гроші будуть надаватися під конкретні проекти на грантовій основі. Відбір проектів здійснюватиме спеціальна конкурсна комісія, а саму роботу Фонду координуватиме Наглядова рада. Незважаючи на те, що Фонд оперуватиме державними грошима, уряд і, зокрема, міністерство фінансів не втручатимуться в його роботу.
«Мій Уряд працює над тим, аби створювати якісні інструменти ведення бізнесу. Дещо нам вже вдалося – маємо 120 онлайн-послуг. До кінця року їх буде майже 180. Нещодавно запустили онлайн-реєстрацію ТОВ. А сьогодні запускаємо Фонд стартапів. Це буде якісний інструмент, який має приклади в розвинутих країнах, – сказав Володимир Гройсман. – Нам потрібні публічні механізми, які дозволять підтримувати стартапи прозоро й ефективно. Я покладаю великі надії на Фонд. Це інструмент, який дасть Україні можливість стати сильною".
Разом з тим, прем'єр-міністр зауважив, що планується видавати стартапам на ранній стадії гранти в обсязі від $25 тис. до $75 тис., пише "Укрінформ".
"Сьогодні це 400 млн реальних грошей, які буде направлено на підтримку таких стартапів від $25 тис. до $75 тис. до 24 місяців реалізації. Старт у цьому році, думаю, має привести до кратного збільшення фінансування фонду до 4 млрд грн", - сказав він.
До наглядової ради фонду увійшли Олена Кошарна (Horizon Capital), Леся Севрук (ECG), Вікторія Тігіпко (TA Ventures), Чарльз Вайтгед (Cornel Tech), заступник міністра фінансів Юрій Гелетій, Олександр Риженко (Держагетство з електронного урядування e-gov), Дмитро Шимків (Darnitsa), повідомила міністр фінансів Оксана Маркарова.
"Сьогодні ми призначаємо наглядову раду - і вона "відпливає" з рук Міністерства фінансів у руки наглядової ради", - сказала Маркарова.
За її словами, потім наглядова рада оголосить конкурс, оцінюватиме проекти й обере переможців, з якими буде укладено договори про надання грантового фінансування.
"Наше завдання зараз - знайти співфінансування. Ми активно спілкуємося з донорами", - зазначила Маркарова.
У свою чергу СЕО та керуючий партнер UNIT.City Макс Яковер повідомив, що обирати проекти буде конкурсна комісія, яку, в свою чергу, обере наглядова рада фонду. Виділені стартапам кошти, за його словами, може бути використано на прототипування або розвиток бізнесу.
Яковер уточнив, що заявки з вересня можна буде подавати онлайн на порталі фонду, потім конкурсна комісія оцінить проекти, проведе "живий пітчинг", визначить переможця, з яким буде укладено договір. Фонд також здійснюватиме моніторинг виконання умов договору про фінансування.
За словами Яковера, під час відбору оцінюватимуться технічна і комерційна можливість реалізації проекту. Основні критерії – інноваційність; комерціалізація; команда і фінанси, а також стійкість проекту.
"Днями буде перше засідання наглядової ради, після цього буде затверджено конкурсну комісію, критерії відбору та у вересні розпочинається прийом заявок", - наголосив він.
- Актуальне
- Важливе