live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Грузинські дипломати попереджали владу про небезпеку від "православних депутатів" із РФ, - документ


фото: REUTERS
У розпорядженні ЗМІ з'явилось листування дипломатів, з якого зрозуміло, що дипломатичний корпус ще два роки тому попереджав уряд про "православних" депутатів РФ, які призвели до протестів у Тбілісі

Про це повідомляє Rustavi2.ge.

Тодішній посол Грузії у Ватикані Тамар Ґрдзелідзе пише, що виступи представника партії влади "Грузинська мрія", депутата Захарії Куцнашвілі на нібито православному форумі є небезпечними і б'ють по національним інтересам країни.

Так, Ґрдзелідзе писала листа заступнику міністра закордонних справ Вато Махароблішвілі в 2017 році. Дипломат критикувала Куцнашвілі за те, що він виступав на асамблеї російською, а не рідною мовою, як інші спікери.

Куцнашвілі подякував патріарху Кірілу за те, що нібито, попри визнання окупованих територій Росією, він в молитвах згадував їх разом з Грузією.

"Пан Захарія говорив про християнські шляхи подолання глобальної кризи. Він заявив, що у виході з кризи нам допоможе саме християнський підхід, і для цього він назвав три чинники. Потім він говорив на тему біженців, і важкого становища вимушено переміщених осіб в Грузії. Його дискурс будувався на діалектичному підході до окупованих територій Грузії в російській дійсності: російська держава визнає незалежність Абхазії і Цхінвалі від Грузії, а Московська патріархія продовжує визнавати юрисдикцію автокефальной Церкви Грузії на цій території. У цьому контексті пан Захарія подякував патріарху Кірілу", - зазначала у листі Ґрдзелідзе.

У листі йдеться, що в особистій бесіді з Захарією посол спробувала довести, що де-факто ситуація в Абхазії набагато сильніше відрізняється від заяв Московської патріархії, нібито вона визнає перебування Абхазії в юрисдикції Грузії. Разом з тим, патріарх Кіріл шле вітальні так званому уряду Осетії. 

"З урахуванням того, що патріарх Кіріл вважається невіддільною частиною уряду Росії, важко чути слова вдячності на його адресу від представника керівної команди Грузії", - зауважила вона.

Ґрдзелідзе згадала ситуацію, коли депутат РФ Костянтин Затулін, що бере участь в релігійному зібранні, докладно розповідав про миротворчу роль Росії в світі, зокрема в Сирії.

"За ці роки асамблея не особливо змінилася, її очолюють російські та грецькі депутати. Вона проводиться регулярно в різних країнах. Депутати використовують цей форум, щоб зафіксувати позиції своїх країн. Наприклад, член Думи РФ Костянтин Затулін учора докладно говорив про миротворчу роль Росії в світі, і особливо в Сирії, де люди вже повертаються до своїх домівок", - наголошується в листі.

новини партнерів

9 липня, 2020 четвер

9 липня, 2020 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати