Нацбанк знизив облікову ставку на 0,5%
Правління Національного банку схвалило рішення знизити облікову ставку до 17% річних
Про це повідомляє прес-служба НБУ.
“У червні 2019 року споживча інфляція в річному вимірі становила 9%, наблизившись до траєкторії квітневого прогнозу після її відхилення у попередні місяці під дією тимчасових факторів”, - констатували в Нацбанку.
НБУ прогнозує, що інфляція знизиться до 6,3% на кінець цього року, на початку наступного повернеться до цільового діапазону та досягне середньострокової цілі 5% наприкінці 2020 року.
“Уповільнення інфляції і далі зумовлюватимуть достатньо жорсткі монетарні умови. Навіть за поступового зниження облікової ставки, її реальне значення залишатиметься високим з огляду на поліпшення інфляційних очікувань”, - додали в НБУ.
Також регуляятор зазначив, що базовий сценарій передбачає подальше зниження облікової ставки до 8% впродовж наступних років за умови стійкого зниження інфляції до цілі 5%.
Читайте також: Дешевих грошей не буде. Чому НБУ підвищив облікову ставку та що це дасть економіці
-
Нагадаємо, з початку 2018 року Нацбанк п'ять разів підвищував облікову ставку. З грудня 2018 року ключовий показник монетарного регулювання Нацбанк залишав на рівні 18%.
-
Таким чином рішення Національного банку України про облікову ставку на рівні 18% робило кредитування в Україні найдорожчим у Східній Європі, писали у Bloomberg.
-
Втім 25 квітня Національний банк України вперше за два роки знизив облікову ставку: на 0,5процентних пункти - до 17,5% річних.
- Актуальне
- Важливе