live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Вибори до ВР відповідали міжнародним демократичним стандартам, - канадські спостерігачі


фото: reuters
Канадська Місія зі спостереження за виборами повідомила, що попри певні порушення, виборчій процес в Україні значною мірою відповідав міжнародним демократичним стандартам

Про це йдеться у прес-релізі Канадської Місії КАНАДЕМ.

Канадська Місія оприлюднила свою попередню заяву про результати спостереження за парламентськими виборами 2019 року в Україні після аналізу всіх актуальних аспектів виборчого процесу, включаючи створення виборчих комісій, друк бюлетенів, процедури голосування та підрахунку голосів у день виборів.

Голова Місії, почесний Ллойд Аксуорті відзначив: "Українці підтвердили свою відданість демократичному розвитку, обравши новий парламент на виборах, які значною мірою відповідали міжнародним демократичним стандартам. Ці позачергові вибори відбулися в умовах підвищених очікувань того, що новий парламент втілить сподівання виборців на зміни".

Згідно з результатами спостереження Місії, голосування відбувалося у належному порядку, хоча в окремих випадках відзначалися порушення, зокрема підкуп виборців, наявність кандидатів-клонів та локальне зловживання адміністративними ресурсами. Особливо це виражено в одномандатних округах, які є більш вразливими до таких видів порушень. Такі порушення на місцях не мали суттєвого впливу на результати виборів.

"Місія вкотре висловлює занепокоєння з приводу концентрації більшості ЗМІ, як на національному, так і на регіональному рівнях, в руках декількох медіа-груп, що обмежує доступ до збалансованого висвітлення та поширення інформації стосовно різних політичних платформ та поглядів. Враховуючите, що передвиборча агітація все більше проводиться онлайн, інформаційний простір формувався за рахунок чорного піару і дезінформації, а соціальні медіа використовувалися для того, щоб підірвати довіру до опонентів", - зазначають в повідомленні.

Місія Канади підкреслює необхідність збільшення фінансування громадського мовлення відповідно до пропозицій Президента Зеленського, а також більш ефективного застосовування вже існуючого антимонопольного законодавства. Крім того, Місія занепокоєна складнощами, з якими стикаються журналісти-розслідувачі та активісти, чия діяльність спрямована на боротьбу з корупцією. Зокрема серйозною проблемою залишаються часті випадки залякування та фізичних нападів.
Щодо участі жінок у політичному житті України, керівник Місії Оля Одинська-Ґрод зазначила: "Місія Канади вітає збільшення кількості жінок, внесених до партійних списків, проте варто зауважити, що питання ґендерної рівності залишилося не відображеним у програмах і агітаційних кампаніях політичних партій та кандидатів".

Вона додала, що незначна кількість жінок, обраних до парламенту, зрештою означає, що вони продовжуватимуть боротися за вплив на формування законодавства та політики країни. "Представництво жінок в парламенті України залишається одним із найнижчих у Європі", - підкреслила Одинська-Ґрод.

У Канадській Місії наголосили, що, на жаль, новий парламент обрано здебільшого без участі внутрішньо переміщених осіб (ВПО) та внутрішніх мігрантів. Попри те, що ЦВК спростила процедуру зміни місця голосування для ВПО та внутрішніх мігрантів, питання щодо вимог реєстрації їхнього місця проживання залишаються невирішеними, що призводить до обмеження їхніх виборчих прав.

Місія Канада - це нейтральна і неупереджена місія зі спостереження за виборами, яку проводить міжнародна неприбуткова організація КАНАДЕМ, яка спрямована на розвиток демократії та міжнародний мир і безпеку.

новини партнерів

20 вересня, 2020 неділя

19 вересня, 2020 субота

20 вересня, 2020 неділя

19 вересня, 2020 субота

18 вересня, 2020 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати