live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Українці зможуть перевіряти оригінальність ліків через мобільний додаток


фото: www.poglyad.tv
З 1 вересня 2019 року на упаковках препаратів почне з’являтися спеціальне маркування, за яким можна буде перевірити оригінальність препарату

Про це повідомляється на сайті МОЗ.

Відповідна постанова уряду "Про запровадження пілотного проєкту щодо маркування контрольними знаками та проведення моніторингу обігу лікарських засобів" була ухвалена на засіданні уряду 24 липня.

"З вересня цього року в аптеках з’являться лікарські засоби зі спеціальним маркуванням: 2D кодом на упаковуванні. Цей спеціальний код наноситься при виробництві ліків на заводах, а дані про це заносяться в єдину державну систему проведення моніторингу обігу лікарських засобів. У пілотному проєкті можуть брати участь виробники, імпортери, дистриб'ютори лікарських засобів, заклади охорони здоров'я, аптечні заклади", - йдеться у повідомленні.

Пацієнти зможуть перевірити ліки, просканувавши код через мобільний додаток. Очікується, що додаток буде доступним наприкінці року.

Після сканування на екрані смартфона з’явиться інформація про конкретний лікарський засіб, зокрема, чи препарат не є фальшивим, протермінованим або завезеним до країни з порушенням норм. 

Таке кодування дозволить державі відстежувати весь ланцюжок постачання ліків — від виробництва чи імпорту до продажу в аптеці, і вчасно реагувати на порушення. Всі ці транзакції будуть включені в загальну базу даних, включаючи серію ліків і дату виробництва.

Необхідні зміни впроваджуватимуться упродовж 2019-2023 років. На першому етапі, що вже стартував і триватиме до кінця 2020 року, запускається пілотний проєкт і оцінюється його ефективність, впроваджується електронна база даних і автоматизована система проведення моніторингу обігу лікарських засобів, проводяться консультації з виробниками ліків і споживачами.

 

новини партнерів

13 липня, 2020 понеділок

12 липня, 2020 неділя

13 липня, 2020 понеділок

12 липня, 2020 неділя

11 липня, 2020 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати