У Нафтогазі прокоментували ідею продовжити транзит російського газу на рік
Пропозиція продовжити транзит російського газу через Україну на рік, а не на 10 років є спробою отримати контракт на термін до кінця будівництва Північного Потоку 2
Про це заявив у Facebook директор НАК "Нафтогаз" Юрій Вітренко.
"Джерела Reuters кажуть, що Газпром хоче контракт на транзит не на 10 років, як запропонувала Єврокомісія, а тільки півроку-рік, поки не добудують Північний Потік 2. Прокоментую. По-перше, було б бажано, щоб Газпром відповів офіційно на пропозицію Єврокомісії. Якщо Газпром не приймає цю пропозицію, нехай запропонує свій варіант. Причому бажано з усіма деталями. Наприклад, чи готовий Газпром на практиці розблокувати можливість іншим компаніям здійснювати транзит газу з території РФ. Ми його уважно розглянемо", - написав Вітренко.
Директор НАК "Нафтогаз" наголосив, що зупинка будівництва Північного Потоку 2 є єдиною умовою збереження транзиту російського газу через Україну.
"Українська сторона неодноразово наголошувала, що ми зацікавлені у продовженні транзиту, і тому ми займаємо конструктивну позицію. По-друге, це ще раз доводить, що поки що чи неєдиними важелем впливу на збереження хоч якогось транзиту через Україну є зупинка будівництва Північного Потоку 2. Сподіваюсь, на це звернуть увагу у Єропі, зокрема в Німеччині. Ну і ще раз принагідно дякуємо Данії", - додав Вітренко.
- Нагадаємо, транзитний контракт України з російським Газпромом було укладено в 2009 році терміном на 10 років. Після його завершення 31 січня 2019 року російський монополіст планує максимально скоротити транзит свого газу через територію України.
- 4 квітня Європарламент ухвалив оновлену Газову директиву ЄС. Після вступу нових правил в силу всі газопроводи з країн, що не входять до Євросоюзу, включаючи "Північний потік-2", повинні будуть дотримуватися правил ЄС: доступ для третіх сторін, поділ прав власності, недискримінаційні тарифи і прозорість.
- "Газпром" отримав чергову відмову від Данії щодо маршруту "Північного потоку-2". Раніше дозволи щодо будівництва російського газопроводу дали Німеччина, Фінляндія та Швеція.
- Нафтогаз пропонує Газпрому контракт на "своп" газу. Відповідно до цього варіанту Газпром передаватиме Україні певний обсяг газу (певну енергетичну цінність газу) на кордоні Україна-Росія, а Україна буде передавати такий самий обсяг (енергетичну цінність) на кордоні Україна-ЄС.
- Переговори щодо транзиту російського газу через територію України заплановані на грудень, але президент України розраховує провести їх раніше.
- 17 липня, через зупинку на ремонт двох ниток газопроводу "Північний потік" Газпром на чверть збільшив обсяги транзиту газу до ЄС через українську ГТС.
- Актуальне
- Важливе