live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

У Нафтогазі прокоментували ідею продовжити транзит російського газу на рік

Пропозиція продовжити транзит російського газу через Україну на рік, а не на 10 років є спробою отримати контракт на термін до кінця будівництва Північного Потоку 2

Про це заявив у Facebook директор НАК "Нафтогаз" Юрій Вітренко.

"Джерела Reuters кажуть, що Газпром хоче контракт на транзит не на 10 років, як запропонувала Єврокомісія, а тільки півроку-рік, поки не добудують Північний Потік 2. Прокоментую. По-перше, було б бажано, щоб Газпром відповів офіційно на пропозицію Єврокомісії. Якщо Газпром не приймає цю пропозицію, нехай запропонує свій варіант. Причому бажано з усіма деталями. Наприклад, чи готовий Газпром на практиці розблокувати можливість іншим компаніям здійснювати транзит газу з території РФ. Ми його уважно розглянемо", - написав Вітренко.

Директор НАК "Нафтогаз" наголосив, що зупинка будівництва Північного Потоку 2 є єдиною умовою збереження транзиту російського газу через Україну.

"Українська сторона неодноразово наголошувала, що ми зацікавлені у продовженні транзиту, і тому ми займаємо конструктивну позицію. По-друге, це ще раз доводить, що поки що чи неєдиними важелем впливу на збереження хоч якогось транзиту через Україну є зупинка будівництва Північного Потоку 2. Сподіваюсь, на це звернуть увагу у Єропі, зокрема в Німеччині. Ну і ще раз принагідно дякуємо Данії", - додав Вітренко.

  • Нагадаємо, транзитний контракт України з російським Газпромом було укладено в 2009 році терміном на 10 років. Після його завершення 31 січня 2019 року російський монополіст планує максимально скоротити транзит свого газу через територію України.
  • 4 квітня Європарламент ухвалив оновлену Газову директиву ЄС. Після вступу нових правил в силу всі газопроводи з країн, що не входять до Євросоюзу, включаючи "Північний потік-2", повинні будуть дотримуватися правил ЄС: доступ для третіх сторін, поділ прав власності, недискримінаційні тарифи і прозорість.
  •  "Газпром" отримав чергову відмову від Данії щодо маршруту "Північного потоку-2". Раніше дозволи щодо будівництва російського газопроводу дали Німеччина, Фінляндія та Швеція.
  • Нафтогаз пропонує Газпрому контракт на "своп" газу. Відповідно до цього варіанту Газпром передаватиме Україні певний обсяг газу (певну енергетичну цінність газу) на кордоні Україна-Росія, а Україна буде передавати такий самий обсяг (енергетичну цінність) на кордоні Україна-ЄС.
  • Переговори щодо транзиту російського газу через територію України заплановані на грудень, але президент України розраховує провести їх раніше.
  • 17 липня, через зупинку на ремонт двох ниток газопроводу "Північний потік" Газпром на чверть збільшив обсяги транзиту газу до ЄС через українську ГТС.

новини партнерів

11 грудня, 2019 середа

11 грудня, 2019 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати