live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Рада ухвалила постанову про скасування депутатської недоторканності у першому читанні


фото: Reuters
Верховна Рада IX скликання ухвалила постанову "Про попереднє схвалення законопроекту про внесення змін до статті 80 Конституції України (щодо недоторканності народних депутатів України)"

Про це повідомляє Еспресо.TV.

"За" постанову за номером 1095  проголосували 363 народних депутати.

Зазначається, що згідно з ухваленням цієї постанови: "Законопроект про внесення змін до статті 80 Конституції України (щодо недоторканності народних депутатів України) (реєстр. № 7203) попередньо схвалити (додається)"

У пояснювальній записці до постанові йдеться, що вона набирає чинності з дня її прийняття.

Нагадаємо, що Законопроектом 7203 пропонується викласти статтю 80 Конституції України у новій редакції, що скасовує положення, за якими народним депутатам України гарантується депутатська недоторканність, народні депутати України не можуть бути без згоди Верховної Ради України притягнені до кримінальної відповідальності. Водночас, продовжить діяти інша норма статті, згідно з якою народні депутати не будуть юридично відповідати за результати голосування або висловлювання у парламенті та його органах, за винятком відповідальності за образу чи наклеп.

Рішення по остаточному зняттю депутатської недоторканності Верховна Рада ухвалюватиме на наступній сесії. Буде потрібно щонайменше 300 голосів народних обранців.

 

новини партнерів

22 вересня, 2020 вівторок

22 вересня, 2020 вівторок

21 вересня, 2020 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати