Генпрокуратура закрила справу проти Калєтніка
Генеральна прокуратура України (ГПУ) закрила справу проти колишнього першого заступника голови Верховної Ради Ігоря Калєтніка
Про це повідомило в п'ятницю, 30 серпня 2019 року, Управління спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook, передає Еспресо.TV.
Як наголошується, заступник генерального прокурора Сергій Кизь вирішив закрити кримінальне провадження проти Калєтніка у зв'язку з нібито відсутністю в його діях складу злочину.
Закриття справи відбулося "без вивчення матеріалів кримінального провадження", зазначається у повідомленні.
Читайте також: Перші 100 днів внутрішньої політики президента Зеленського
Справа стосувалася організації та проведення голосування за диктаторські закони Януковича, що мало місце 16 січня 2014 року.
Крім того, управління стверджує, що Генпрокуратура перекрила слідчим доступ до Єдиного державного реєстру юридичних осіб. У повідомленні також зазначається, що тепер вже колишній генпрокурор Юрій Луценко вніс зміни до 20 кримінальних проваджень. Це відбулося "після закінчення робочого дня" з 18:00 до 19:00, наголошується в повідомленні.
Нагадаємо, 29 серпня Верховна Рада призначила Руслана Рябошапку на посаду генерального прокурора України, звільнивши того ж дня з цієї посади Юрія Луценка.
Довідка
Ігор Калєтнік входить до впливого на Вінниччині клану комуністів-аграріїв Калєтніків.
За правління Віктора Януковича він очолював митницю (2010-2012), а також був першим віце-спікером Верховної Ради (2012-2014).
У травні 2019 року - тобто вже за президентства Володимира Зеленського та після повернення Андрія Портнова - Печерський районний суд міста Києва зняв Калєтніка з розшуку.
"Я зовсім не здивуюся, якщо Калєтніка можна буде найближчим часом побачити в Україні, бо дуже вже дивні і активні дії відбуваються саме навколо його персони", - заявляв у серпні начальник відділу процесуального керівництва у кримінальних провадження слідчих Управління спеціальних розслідуваннь Олексій Донський.
- Актуальне
- Важливе