live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

США виділили грант $400 тис. на реставрацію корпусу Києво-Могилянської академії

Грант Посольського фонду США допоможе відреставрувати Староакадемічний корпус Могилянської академії, де міститься однокупольна Церква Благовіщення

Про це повідомляє посольство США в Україні у Facebook.

31 серпня Тимчасовий повірений у справах США Вільям Тейлор передав грант Посольського фонду США зі збереження культурної спадщини президенту Національного університету Києво-Могилянська академія Андрію Мелешевичу. 

Внесок США у розмірі $400 тис. допоможе відреставрувати Староакадемічний корпус Могилянської академії, де міститься однокупольна Церква Благовіщення. Цей багаторічний проект відновить знамениту пам’ятку української архітектури, спорудження якої замовив гетьман Іван Мазепа у 1703 році. Староакадемічний корпус – це єдина в Україні академічна зала, яка понад 300 років безперервно використовувалася з освітньою й культурною метою. Грант Посольського фонду США допоможе зберегти цей історичний скарб для наступних поколінь.

"Ми з гордістю підтримуємо оновлення Староакадемічного корпусу і сподіваємось разом із Києво-Могилянською академією реставрувати цю чудову будівлю, щоб усі українці могли нею насолоджуватись. Я дуже радий, що Сполучені Штати можуть підтримати Україну у справі збереження цієї історичної пам’ятки. Я збираюся стежити за ходом реставрації і приєднатись до тих багатьох відвідувачів, які прийдуть помилуватися цією дивовижною архітектурною спорудою", - сказав Тейлор. 

Мелешевич подякував Тейлору та американському народу за важливу підтримку у відновленні пам’ятки.

Староакадемічний корпус є частиною історико-архітектурного ансамблю Києво-Могилянської академії, яка впродовж століть була головним вищим навчальним закладом України. 

Серед відомих випускників Києво-Могилянської академії, які навчалися в Староакадемічному корпусі, є філософ Григорій Сковорода, архітектор Іван Григорович-Барський та композитор Артемій Ведель. Сучасний Національний університет Києво-Могилянська академія, що був відновлений у 1992 році на місці старої Академії, є одним із найпрестижніших українських університетів.

null

Посольський фонд США зі збереження культурної спадщини надає гранти на збереження історичних пам’яток, культурних об'єктів та форм традиційного вираження у країнах, що розвиваються, по всьому світу. 

З 2001 року програма витратила $74 млн на понад 1000 проектів у більш ніж 125 країнах. Сюди входить і $1,3 млн на підтримку 15 проектів в Україні.

"Це п’ятнадцятий проект, спрямований на збереження культурної спадщини в Україні, що його Сполучені Штати мають честь підтримувати, – сказав тимчасовий повірений. – Це вияв нашої поваги до української культурної спадщини і внеску України у світову культуру".

новини партнерів

11 липня, 2020 субота

10 липня, 2020 п'ятниця

11 липня, 2020 субота

10 липня, 2020 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати