Зміни до закону про держзакупівлі можуть позбавити українців життєво важливих ліків, - Супрун


фото: tv5
Ухвалений 10 вересня ВР законопроект №1076 "Про зміни до закону "Про державні закупівлі" не передбачає можливості закупівель лікарських засобів через міжнародні організації, а це може позбавити українців життєво необхідних ліків і вакцин

Про це на своїй сторінці в Facebook написала колишня в. о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун.

"Сьогодні народні депутати зробили крок до того, щоб позбавити українців життєво важливих ліків і вакцин. Верховна Рада у першому читанні ухвалила законопроект “Про зміни до Закону України “Про публічні закупівлі“, забувши згадати міжнародні закупівлі. Завдяки цьому формату закупівель Україна вперше на 100% забезпечена вакцинами, передбаченими Календарем щеплень, а українці мають доступ до багатьох необхідних препаратів. Дія чинного законодавства дозволяє міжнародним організаціям здійснювати закупівлі до березня 2020 року, але схоже, що це задалека перспектива для планування нового парламенту", - написала вона.

Крім того, Супрун зазначила, що підписанню закону повинна передувати робота в комітетах і з експертним середовищем.

"Так влаштовані демократія та парламентаризм, що підписанню закону президентом передує робота у комітетах, дебати, комунікація законопроекту з експертним середовищем та всіма сторонами процесу, внесення правок та оптимізація документу, комунікація з медіа та клієнтами тих чи інших змін. Лише завдяки копіткій роботі можна отримати дійсно якісний закон. Дотримуватися регламенту - не опція, а обов’язок народних депутатів", - написала вона.

  • Нагадаємо, Верховна Рада 10 вересня ухвалила за основу законопроект №1076, в якому запропоновано нову редакцію закону про державні закупівлі.
  • Законопроект підтримали 310 народних депутатів на засіданні у вівторок за необхідних 226 голосів.

новини партнерів

8 березня, 2021 понеділок

7 березня, 2021 неділя

Відео

Введіть слово, щоб почати