live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Фріз та Сюмар відмовились брати участь у засіданні Антикорупційного комітету Ради, яке "перетворили на фарс"

Народні депутати України "Європейської солідарності" Ірина Фріз та Вікторія Сюмар відмовились брати участь у засіданні Антикорупційного комітету Верховної Ради, яке "було перетворено на фарс"

Народні депутати України від "Європейської солідарності" Ірина Фріз та Вікторія Сюмар відмовились брати участь у засіданні Антикорупційного комітету Верховної Ради, на якому розглядались правки до другого читання законопроекту 1029 щодо забезпечення ефективності інституційного механізму запобігання корупціі, через грубі порушення парламентаризму.

Зокрема, за словами представників фракції, на засіданні Антикорупційного засідання ВРУ, депутатам була роздана порівняльна таблиця до законопроекту, де навпроти кожної поправки стояла вже визначена позиція комітету - враховано, відхилено, частково враховано - без жодного фахового обговорення. А саме, коли авральним темпом намагались провести через рішення комітету одну з правок, що стосувалась позбавлення необхідності проходити спецперевірку кандидата на посаду голови НАЗК до призначення, а не після, яка може містити як заборону обіймати цю посаду, так і інші відомості, що унеможливлюють діяльність на посаді, Сюмар, Фріз та нші представники опозиційних партій виступили категорично проти.

Особливо брутальним в цьому контексті є редакторська примітка навпроти цієї правки, що внесена головою Комітету і яку випадково забули видалити: «Враховано. Це в продовження концептуальної зміни, що спецперевірка проводиться після призначення Голови. Це в ОПУ не підчистили, Комісія відбирає кандидатів для проведення спецперевірки, такий етап зникає на стадії конкурсу. Мета - пришвидшити процес».

Таким чином, голова Комітету Анастасія Красносільська ("Слуги народу") намагалась нав’язати членам комітету заготовлену, напевно, саме в ОПУ редакцію до другого читання у сесійнії залі.

“Проєкт Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення ефективності інституційного механізму запобігання корупції" не пройшов процедуру обговорення в комітеті до другого читання.

На запитання – від кого отримані висновки, які виглядають як лобізм чиєїсь позиції, а отже, містить корупційні ризики, голова Антикорупційного комітету від “монобільшості” відповідей не надала, хоча все є очевидним.

В таких діях представники “Європейської Солідарності” вбачають грубе порушення норм Закону України “Про Регламент Верховної Ради України” та нівелювання ролі Антикорупційного комітету, який має відігравати ключову роль у розгляді законопроектів від народних депутатів в частині надання експертизи на відповідність антикорупційному законодавству та в ході внесення змін безпосередньо в саме законодавство.

новини партнерів

4 серпня, 2020 вівторок

4 серпня, 2020 вівторок

3 серпня, 2020 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати